SICAK PİDE KUYRUĞU GELENEĞİ

23 Haziran 2015, Salı - 16:27

Çayırovada Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti olan Ramazan pidesinden almak isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

Çayırova Fevzi Çakmak Lisesi karşısında yıllardır Çayırova halkına en iyi hizmeti sunan Duman Kardeşler odun ekmeği fırını sahipleri Aşkın ve Ahmet Duman Ramazan ayında nefis Ramazan pidelerini müşterileri ile birlikte paylaşmanın mutluğunu yaşadılar.


Vatandaş Halinden Memnun Ayrıldı

İftar saatine yakın fırınlardan sıcak pide alıp evine götürmek isteyen vatandaşlar aşırı yoğunluk nedeniyle fırınların önünde metrelerce kuyruk oluşturuyor. Ramazan pidenin ayrı bir tadı ve lezzeti olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Günler uzun olmasına, saatlerce oruçlu olmamıza rağmen pide alabilmek için dakikalarca kuyrukta bekliyoruz. Pidenin Ramazan ayında ayrı tadı var. Bu kadar kuyruk oluşmasının sebebi ise iftarda sıcak pide yemek isteyenler. Pide kuyruğunda beklemek bizi hiç yormuyor” dediler.

Serin Havalar Çayırovalıları Sevindirdi

Mübarek Ramazan ayında havaların serin ve yağışlı geçmesi Çayırovada yaşayan oruç tutan vatandaşları ve Esnafları sevindirdi. İş yerlerini açan Esnaf’ta bereket ayında Aliş verişe gelen müşterileri ile yakından ilgilenip yaptıkları siftahlarla evlerine yüzleri gülerek günün yorgunluğunu attılar. Hep birlikte hoş geldin 11 ayın sultanı Ramazan ayı iş yerlerimize bereket getirdin dediler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki