Şeyda Öğretmen’in dileği gerçek oldu

Van’da geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan Şeyda Öğretmen için kolları sıvayan CHP Milletvekili Hürriyet’in GATA ile görüşmeleri ve meclise sunduğu önergesi sonuç verdi
25 Temmuz 2015, Cumartesi - 23:36

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Van’da geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan Karamürselli Şeyda Öğretmen için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya verdiği yazılı soru önergesi ve GATA ile olan görüşmeleri Ankara’yı harekete geçirdi. Önce bu hafta içerisinde GATA’ya kabul edileceğini öğrenen Şeyda Öğretmen daha sonra da kendisi gibi öğretmen olan eşiyle beraber Ankara’ya tayin’i çıktı.

MEB SAHİP ÇIKMALI DEMİŞTİ
Van’da yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan GATA’da tedavi edilmek için başvurmuş ve Bakan ailesine en geç Mayıs ayı içerisinde GATA’ya alınarak tedavi edileceği sözü verilmişti. Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen verilen söz tutulmayan ve sürekli ertelenen Şeyda Öğretmen, İzmit’te özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. CHP Milletvekili Hürriyet geçtiğimiz hafta Şeyda Öğretmen’i hastanede ziyaret etti. Hürriyet ziyarette yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirerek, “Sizler doğuda görev yapan iki öğretmensiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kazadan sonra Şeyda öğretmeni sahiplenip, bir an evvel mesleğine geri kazandırması gerekiyordu” açıklamasında bulunmuştu.

TAYİNLERİ DE ANKARA’YA ÇIKTI
Ziyaretin hemen ertesinde harekete geçen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yazılı soru önergesi sundu. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığının ön planda tutulduğu önergede, Şeyda Öğretmen’e hem tedavisi, hem de tayinleri konusunda destek olunması gerektiğine de önemle değinildi. Hürriyet daha sonra, GATA Dekanı Profesör Deniz Tabip Tümamiral Hayati Bilgiç ile görüşerek Şeyda Öğretmen’in alınması için yapılabilecekleri konuştu. Milletvekili Hürriyet’in sunduğu önerge ve GATA ile görüşmeleri kısa sürede Ankara’da etkisini gösterdi. 8 aydan beri kabul edilmeyi beklediği GATA’dan olumlu yanıt alan Şeyda Öğretmen, kendisi gibi öğretmen olan eşi Mehmet Bakan’ın tayini de Ankara’ya çıktı. Şeyda Öğretmen’in Pazartesi günü tedavi gördüğü özel hastaneden taburcu olacağı ve Çarşamba günü GATA’da tedavisine başlanacağı öğrenildi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki