Servis araçlarına Kontroller Yapılıyor

Servis araçlarına Kontroller Yapılıyor
04 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:06

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, 'P' plaka denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Gebze ve İzmit ilçelerinde servis araçları denetimi gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve trafik polislerinin katıldığı denetimlerde 'P' plaka araçlar tek tek kontrol edildi.

2016 yılı itibarı ile Kocaeli ilinde toplam 8 bin 250 adet servis aracı 'P' plaka ile hizmet veriyor. Bu kapsamda ekipler sıklıkla kontrol yapıyor. 'P' plaka sahibi esnafın 'korsan servis' olarak tabir edilen taşımacılar yüzünden mağdur olmaması ve korsan taşımacılığın önlenmesi için yapılan denetimlere Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri de katılıyor.

KONTROLLER YAPILIYOR
Yapılan denetimlerde; "İzinsiz olarak taşımacılık yapan, ilimize diğer illerden gelen ancak güzergâh izni almadan taşımacılık yapan, kapasitesinin üstünde taşımacılık yapan, güzergahı dışında taşımacılık yapan, rehber öğretmen olmadan taşımacılık yapan, personel çalışma belgesi olmadan araç kullanan, taşıması gereken yolcu listesi dışında yolcu taşıyan gibi konularda" emniyet ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birlikte çalışarak tespit edilen aksaklıklar ile ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli cezai işlemleri uygulanıyor.

250 ARACA CEZA
Denetimler kapsamında Kocaeli genelinde 2015 yılında 4500 adet araç denetimi yapılmış, yapılan denetimler neticesinde tespit edilen uygunsuzluklar ile ilgili ortalama 1500 adet cezai işlem uygulanmıştır. 2016 yılının başından bugüne kadar 1250 adet araç denetimi yapılmış olup, tespit edilen uygunsuzluklarla ile ilgili 250 adet cezai işlem uygulanmıştır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki