Şemsettin Ceyhan: Miting yapılacak

13 Ekim 2015, Salı - 13:06

Ankara’da yaşanan saldırıda HDP Genel Başkanı Demirtaş’ı sert bir dille eleştiren Ceyhan, Cuma günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapılacak mitingin yapılacağını ve iptali henüz söz konusu olmadığını belirtti

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ülke gündemi ve seçim çalışmaları ile ilgili il binasında basın açıklaması yaptı. 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan saldırıda 97 vatandaşın yaşamını yitirmesine neden olan saldırıyı kınayan Ceyhan, terörle mücadelenin sonuna kadar süreceğini kaydetti. 16 Ekim’de yapılacak olan büyük miting çalışmaları hakkında bilgi veren Ceyhan, Ankara saldırısı nedeniyle Pazar günü yapılması planlanan ancak iptal edilen İl Danışma Meclisi toplantısının yapılıp yapılmayacağının henüz kesinleşmedi.

SALDIRIYI KINADI

Ankara’da yaşanan patlamada şu ana kadar 97 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Ceyhan, “Yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Demokratik bir hakkını kullanmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik bu saldırıyı kınıyoruz. 97 tane vefatımız var. Tüm milletimin başı sağ olsun. Tablo itibariyle hepimizi üzen ve düşündüren bir tablo ortaya çıktı. Yapılanların ortaya çıkması için devletin tüm kurumları çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

FİTNE TOHUMLARI EKİYOR

Bu saldırıyı IŞİD, MLKP, PKK ve DHKPC gibi örgütlerin yapma olasılığı olduğunu söyleyen Ceyhan, “Bu saldırının arkasında kimlerin olduğu noktasında çalışmalar yapılıyor. Bu günler birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdir. Herkesin terör karşısında birlikte durmak gerekiyor. Amasız cümlelerin kurulması gereken cümlelerdir. Sabah bomba patladığı andan sonra Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları Avrupa turlarında kendisine ezberletilmiş sözleri söyledi. Bunun devletin saldırısı olduğunu söylemesi halkın arasına fitne tohumları ekmekten öteye gitmiyor.

AYNAYA BAKSIN KATİLİ GÖRECEK

7 Haziran’dan sonra elindeki bağlamayı bırakıp kan ve Kandil’in dilini kullanmalıdır. Eğer Selahattin Demirtaş bir katil arıyorsa aynaya baksın ve katili görsün. Bu milletin içindeki hüznü yaşanmasına izin vermeden, daha vefat edenlerin bedenleri sokaktayken böyle bir açıklama yapması olsa olsa ihanettir. Olaydan bir gün sonra alanda yapılan anmada 1 Kasım’da hesabın sorulacağını söylemesi seçim simsarlığıdır.

SİNSİ GÜLÜŞLERİNİ GÖRDÜK

Sözde acıyı yaşanların meydanda gülerek gezmelerinde hüzünlü bir yüz değil, sinsice bir yüz gördük. Hüzünden daha ziyade sinsi gülüşlerini ortaya koydular. Meydanda 1 Kasım hesapları yapmak ahlaksızdır. Kocaeli’de Eğitim-Sen eski kurucu üyesi Niyazi Büyüksütçü, ESP eski İlçe Başkanı Ziya Saygın yaşamlarını yitirdi. İkisine rahmet diliyorum. HDP Milletvekili Ali Haydar konca ve CHP’nin birinci ve ikinci sıra milletvekilleri banttan yayın yapmaya devam ediyorlar. Konca ve CHP’nin iki vekile cevap verme gereği dahi duymuyorum.

MELEKELERİ İLE SORUN YAŞIYOR

Bugün birlik ve dirlik içinde olma günüdür. Teröre karşı omuz omuza mücadele etme günüdür. Hep birlikte taşın altına elimizi koyarak artık bu sorunu çözmeliyiz. Selahatten Demirtaş ile ilgili söyleyecek söz yok artık. Sorumlu aranıyorsa Selahattin Demirtaş’a bakmak yeterlidir” dedi. Davutoğlu’nun saldırı ile liderlere yaptığı çağrıda Bahçeli’nin daveti ret etmesine değinen Ceyhan, “Sanırım yaşından dolayı bazı melekeleri ile sorun yaşıyor. Bahçeli’nin ortaya koyduğu tavır milli bir tavır değildir. Bahçeli’nin bu tavrını tüm Türkiye’ye havale ediyorum” dedi.

MİTİNG İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

16 Ekim’deki miting ile ilgili bilgi veren Ceyhan, “3 günlük yas nedeniyle tüm çalışmaları iptal ettik. Milletvekillerinin bireysel ziyaretlerini sürdürüyor. Yaşanan süreci millette anlatmak gerekiyor. SKM ile genel merkezle görüşme yaptı. Başbakanımız yarından itibaren miting programlarını devam ettirecek. Şu anda miting programında bir değişiklik yok. Biz miting çalışmamızı sürdürüyoruz. Duyurularımızı hassasiyetle yapıyoruz. Cuma günü 17.00 mitingimizi yapacağız. 1 Kasım’da milletimizi bu sıkıntıdan çıkacağına inanıyoruz” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki