Şemsettin Ceyhan: Eleme yapılmalı

16 Mart 2015, Pazartesi - 22:29

 

Haftalık basın toplantısında konuşan Ak parti  İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, aday adaylarının elendiği iddiaları ile ilgili, “Bir eleme olacak ki, üst kurul çalışmalarını daha rahat yapabilsin. Ama bize bir bilgi gelmedi” dedi.

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında seçim sürecine değindi. Ceyhan, "Seçim büroları ile ilgili olarak her ilçe SKM bünyesinde çalışma yapıyor. Bu hafta SKM başkanlıkları çalışmalara başladı. Belediye başkanları ve ilçe başkanları bugün itibariyle daha planlı olarak sahaya çıktı. 7 Haziran seçimleri için, nerde ne kadar ihtiyaç varsa ona göre seçim bürosu açmayı düşünüyoruz. Tabii, hedeflerimiz büyüdükçe bu konudaki noktasal yaklaşımlarımız da büyüyecektir" dedi. Milletvekili aday adaylarının yarısının elendiği yönünde sorulan soruya da cevap veren Ceyhan, elemenin olmuş olabileceği ancak kendilerine bu yönde bir bilginin gelmediğini söyledi.

 

İMTİHAN LİSTEYLE BAŞLAYACAK

Alt komisyonunun çalışmalarını bitirerek, işi orta komisyona devrettiğini söyleyen Ceyhan, aday adaylarının bir bölümünün elendiği sorularına ise, "Kocaeli'nde 67 tane temayüle giren, toplamda da 73 aday adayımız var. Bir eleme olacak ki, üst kurul çalışmalarını daha rahat yapabilsin. Eleme yapılmış olabilir ama bize bu yönde bir bilgi gelmedi" dedi. Ceyhan, 25 Mart'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun listeler üzerinde değerlendirme yaptıktan sonra adayların 7 Nisan'da açıklanacağını söyledi. Ceyhan, "7 Nisan'da aday listesinin açıklanmasıyla asıl imtihan başlayacaktır. Bizim için seçimdeki önemli unsurlar gençlik ve kadın kolları ile mahalle başkanlarının başarıları olacaktır. " dedi.

 

3 GENEL BAŞKAN AĞIRLADIK

Önceki hafta parti açısından oldukça yoğun geçtiğini söyleyen Ceyhan, "Geçen hafta oldukça yoğun geçti. Tüm unsurlarımızla uyum ve gayretli çalışmalar içerisindeyiz. Mahalle başkanlarımızın seçimin zaferindeki önemli unsurlar olacağına inanıyoruz. İl başkanlığına geleli 3 genel başkanımızı ağırladık. Her birinde de aynı coşku ve kalabalığı görmek bizlere mutluluk verdi. Diğer partilerin 2-3 aylık programlarını bir hafta içerisinde atlattık" dedi.


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki