Sekalılar’dan Kültür Evi talebi

09 Mayıs 2015, Cumartesi - 12:39

Sekalılar Derneği Başkanı Münir Savaşçıoğlu, “Bizler Seka’nın kurucuları ve dernek üyeleri olarak Seka projesi alanına SEKA Kültür Evi istiyoruz” dedi

 

 Kocaeli Sekalılar Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İzmit SEKA Derneği ve SEKA Çocuk Dostları Derneği’nin yöneticileri ve dernek üyeleriyle bir araya gelerek 18 Nisan Dünya Kâğıtçılık günü ve Kocaeli SEKA Derneği kurucusu Mehmet Ali Kâğıtçıyı anma vesilesi ile SEKA Park Otel’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Programa Kocaeli SEKA Derneği Başkanı Münir Savaşçıoğlu, İzmit Seka Derneği Başkanı Erdoğan Külah, SEKA Çocuk Dostları Derneği Başkanı Artel Ecim ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL BİRİKİM
Yoğun katılımın gerçekleştiği toplantıya katılan dernek üyeleri Kocaeli Seka Derneği tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimini izledi. 18 Nisan 1936 yılında Kocaeli’de çıkarılan ilk kâğıdın tarihi ile ilgili bilgilerin verildiği programda konuşan Kocaeli Seka Derneği Başkanı Münir Savaşçıoğlu gerçekleşen kahvaltı programına katılım gösteren tüm dernek üyelerine teşekkür ederek, “ Sekamız var olduğu ilk yıllardan itibaren çalışmalarını sürdüren Seka Çocuk Dostları Derneğinin yanı sıra Seka kapatıldıktan sonra dayanışma ve birlikteliğin sağlanarak sosyal ve kültürel birikimin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için Kocaeli İzmit Sekalılar olmak üzere iki derneğimiz faaliyete geçmiş olup güçlükle faaliyetlerini devam ettirmeye çalışmaktadırlar” dedi.

 

‘SEKA KÜLTÜR EVİ İSTİYORUZ’
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdikleri destekten dolayı memnun olduklarını belirten Savaşçıoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan müze çalışmaları Sekalılar olarak bizlere gurur veriyor. Büyükşehir Belediyemizin bu çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalara paralel olarak katkı ve yardımları büyük önem arz eden Sekalılar, Seka proje alanında “ Seka Kültür Evi’ olarak bir yer verilmesi her üç derneğimizin de en büyük arzusudur” diye konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki