Şehit Yakınları Ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası

Şehit Yakınları Ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası
17 Mart 2016, Perşembe - 21:04

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Ödünç Madalyası töreni ilimizde de gerçekleştirildi. Programda konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, " Türkiye’nin Başkenti dahil her alanda bu hain emellerini düşünenlerin sonunun değişmeyeceğini, bu milletin ve devletin merhameti kadar kudretinin de kesin olduğunun da bilinmesini istiyoruz" dedi

 

2933 Sayılı madalya ve Nişanlar Kanununun 4. Maddesi ve Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasında ülkemizin ve milletimizin korunmasında devletin yücelmesinde ve milli menfaatlere hizmet ve katkıda üstün feragat ve fedakarlık başarı ve yararlılık gösteren kişilere Devlet Övünç Madalyası tevcih edilir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde icra edilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni,  ilimizde de  Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla  gerçekleştirildi.

 

ÖVÜNÇ MADALYALARI TEVCİH EDİLDİ

Devlet Övünç Madalyası tevcih edilen şehitler ve gaziler; Cengiz Topel Deniz Hava Komutanlığından Konya’ya gitmek için havalandıktan sonra Kartepe yakınlarında ormanlık alana düşen askeri helikopterde şehit olan Binbaşı Deniz Akdeniz ve Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt, 1992 tarihinde terör örgütü mensuplarının düzenlediği silahlı saldırı sonucu yaralanarak gazi olan 1’nci sınıf Emniyet Müdürü Nedret Argun, 1994 yılında terör örgütü mensupları ile yapılan çatışmada yaralanarak gazi olan Polis Memuru Hakkı Aydın,  2012 yılında Hakkari Yüksekova’da teröristlerle girilen çatışmada yaralanarak gazi olan Piyade Çavuş Celal Çakmak ile 2013 yılında Bursa Polis Eğitim Merkezinde atış eğitimi sırasında yaralanarak gazi olan Polis Memuru Rahmi Altay’a Devlet Övünç Madalyaları düzenlenen törenle Güzeloğlu tarafından tevcih edildi.

 

YOĞUN KATILIM

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen törene; Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun  yanısıra; Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Jandarma Komutanı Alb. Mehmet Karadeniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Şehit Binbaşı Deniz Akdeniz’in eşi Suna Üstündağ Akdeniz, kızı Sude Akdeniz, Şehit Astsubay Üstçavuş Burak Öğüt’ün eşi Edanur Öğüt, oğulları Bekir Bora Öğüt ve Berk Buğra Ögüt ile annesi Halime Delioğlu,  1 nci sınıf emniyet müdürü Gazi Nedret Argun, eşi Aysel Argun, kızı Merve Argun ve damadı Fatih Kodoman, Gazi Polis Memuru Hakkı Aydın, eşi Zekiye Aydın, oğlu Murat Aydın ve kızı Cansu Aydın, Gazi Piyade Çavuş Celal Çakmak, ablası Hacer Öztürk, Gazi Polis Memuru Rahmi Altay, eşi Emine Altay ve kızları Senanur Altay ile Elif Altay ve askeri erkan ile emniyet mensupları katıldı.

 

GÜZELOĞLU ŞEHİT YAKINLARINA SESLENDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Devlet Övünç Madalyası Tevcih edilecek şehitler ve gazilerimizin özgeçmişleri sunuldu.Güzeloğlu törende yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasası ve ilgili kanun uyarınca Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşamak, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde ebediyete kadar var olan mücadelesi ve değerleri uğruna hayatını kaybeden başta aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası takdim töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız adına siz değerli şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin yakınları ile birlikte olma onurunu yaşamanın bahtiyarlığı içerisindeyiz.Ülkesi, milleti ve devleti için hayatını feda eden kahraman şehitlerimizi ve onlarla aynı safta mücadele ederek, gazi olma onuruna erişen kahramanlarımızı bugün burada Valiliğimiz bünyesinde ağırlamanın onuru yaşıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyetle birlikte bütün bu değerler uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Kahraman gazilerimize de milletçe şükranlarımızı arz ediyoruz" dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki