Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi Proje İle Avrupa’ya Açılıyor

Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi Proje İle Avrupa’ya Açılıyor
22 Eylül 2016, Perşembe - 11:21

Darıca Anadolu Lisesi bu yıl hayat boyu öğrenme programları Erasmus+ kapsamında kabul edilen 2 yıllık proje ile Avrupa’ya açılıyor.

Avrupa birliği projeleri konusunda uzman olan İngilizce öğretmeni Murat Gürel önderliğinde, Okul müdürü Yakup Çelik'in de desteği ile gerçekleşecek olan projede İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya ülkelerinden okullar proje ortağı olarak  "Here Comes The Sun - İşte Güneş" isimli projeler ile enerjinin verimli kullanımı, natif enerji kullanımı gibi hassas bir konuyu ele alınacak. Proje kapsamında 25 Eylül  Pazar günü İtalya´nin Napoli kentine gerçekleştirilecek olan ziyarete proje ekibinde bulunan Okul müdürü Sayın Yakup Celik, Proje Koordinatörü Murat Gürel yer alacak.

‘AMACIMIZ DARICA’MIZI TANITMAK’

Okul Müdürü Yakup Çelik yapmış olduğu açıklamada "Öncelikle güzel ülkemizi, ilimizi ve şirin ilçemiz Darıca’mızı hakkıyla tanıtmak, Avrupa’da bizimle ilgili var olan yanlış ve olumsuz imajı yok etmek temel amaçlarımızdır. Bir önceki projemizden edinmiş olduğumuz tecrübelerimizle çok güzel bir iletişim içerisinde olacağımızı düşünüyorum. Avrupa ülkelerini tanıdıktan sonra bizim onlardan hiçbir eksiğimizin olmadığı, aksine çok daha avantajlı yönlerimizin olduğu kanaati bizlerde oluştu. Sadece sistemli ve verimli çalışma metotlarını hayatımıza katmamız yeterli olacaktır. Öğrencilerimizin farklı ülkeleri görerek, inceleyerek gelecekte çok güzel ilişkiler kuracaklarına inanıyorum. İnsanca, barış içerisinde yaşanılabilir bir gelecek için bir nebze katkımız olursa kendimizi mutlu hissedeceğiz. Verimli ve başarılı bir süreç olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki