ŞEHİR İÇİ OTOBANLARDA GEÇİŞ ÜCRETİ KALDIRILMALI

09 Mayıs 2015, Cumartesi - 12:22

 

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ve yönetimini ziyaret etti.  Kocaeli’nde ki sanayi ve ulaşım sorunları hakkında konuşan milletvekili adayı Tarhan, 41 plakalı araçların Kocaeli sınırlarındaki otoban gişelerinden ücretsiz geçmesi gerektiğini savundu.

Bir sanayicinin siyasete atılmasının oldukça önemli olduğunu belirten Başkan Efe, Kocaeli’nin güzel bir kent olmasına rağmen, eksikleri olduğunu dile getirdi.  Sanayici olarak Kocaeli ’deki sorunları yakinen bildiğini ve bu sorunları sonlandırmak istediğini anlatan Tahsin Tarhan, “ Bugün kentimizde 13 OSB var. Ancak 13 OSB’nin alt yapısı hazırlanmamış. Ulaşım, konut gibi sorunlar mevcut.  Örneğin bugün üçüncü köprünün alt yapısını sağlayacak çalışmalar mevcut değil. CHP olarak bu sorunların hepsini biz çözeceğiz. CHP üreten bir toplumu destekliyor.” şeklinde konuştu.

Kocaeli ’ye Fotoğrafçı gözüyle bakıyorum

Üretim ve teşvikin artması kentin kalkınması adına, sanayi ve ticaret odalarının önemli olduğunu daima vurgulayan Tahsin Tarhan,  “ Ben sadece sanayici değil, aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısıyım. Kocaeli ‘ye de bir fotoğrafçı gözüyle bakıyorum. Tek başına sorunların çözülemeyeceğini düşündüğüm için de siyasete atıldım. Bu sorunları Kocaeli halkıyla, üreten toplumun dinamikleriyle el ele vererek çözümleyeceğimize inanıyorum.” diye konuştu. Başkan Mustafa Efe CHP’nin politikaları içinden en çok asgari ücrete yapılacak iyileştirmeyi merak ettiğini söyledi. Asgari ücretten vergi indirimi nasıl yapılır sorusu üzerine konuşan Tarhan, “Tasarruf politikaları yapacağız. Gelir vergisi, damga vergisi gibi kesintiler yapılmayacak. Asgari ücret artışının belirlenmesinde enflasyon ve refah artış payı toplamının dikkate alınmasını sağlayacağız.” dedi. CHP’li Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan ayrıca, “Yurtdışına gidip gelen taşımacılarla, yurt içi taşımacılık yapan araçlara koyulan çeşitli vergiler var.  Kocaeli’nde Gebze gişelerden şehre girip, Kandıra’nın çıkışına kadar kalan 41 plakalı araçlardan da gişe ücreti alınmaması gerektiğini savunuyorum.” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki