Seher Vakti Birlikte Koştular

Seher Vakti Birlikte Koştular
06 Ekim 2016, Perşembe - 15:09

Çayırova koşu gurubu üyeleri seher vakti Çağdaşkent mesire alanında sabah koşusunda buluştular. Son zamanlarda işe gitmek için sabah erken saatlerde evden çıkan, Çayırovalılar  caddelerde koşan 40-50 kişilik koşu gurubu karşılarında görünce şaşırıyorlar.

Çayırovanın yüzakı maratonlarda temsil ediyor
Türkiye’nin birçok gelişmiş  yerinde koşmak bir gelenek haline gelmiş durumda, yerel yönetimler ve  hükümetler bu koşulara destek verip, teşvik ediyor. Gelişmiş  şehirlerinde çeşitli koşu organizasyonları yapılıp, maratonlar düzenleniyor, Çayırova Koşusunun önemi burada ortaya çıkıyor. Daha ilk yılında Ülkemizin en önemli koşularından biri oldu ve devamı gelirse ileride çok daha farklı konumda olacaktır.”
Sayıları hızla artıyor
Şu anda sayılarının hala az olduğunu düşünseler de, Ülkemizdeki organizasyon eksikliğinden şikayet etseler de koşmamak için mazeret aramıyorlar. Öncelikli olarak sağlıklı yaşam için yapılan bu koşularda sağlıklarını da düşünerek periyodik olarak doktor kontrolünden geçiyorlar. Antrenmanlarda ve yarışmalarda birbirleri ile yarışmak için değil kendi derecelerini geliştirmek için yarışıyorlar ve yapmış oldukları bu dereceleri daha üst seviyelere çıkartmak için büyük çaba harcıyorlar.
Her hafta değişik bir bölge
Koşularını her hafta değişik bölgelerde yapıyorlar. Bazen Pendik-Bostancı sahilinde, bazen Tuzla’da, bazen Muallimköy’de, bazen de Eskihisar’da, Ama en çok  Çayırova’da.   Sürekli, başka yerlerde koşarak, koştukları yerlere koşu kültürünü götürmeyi amaçlıyorlar ve şimdiye kadar da son derece başarılı oldular. Koşarken bazen insanların; “amca bu yaşta işin mi yok.  git torununu sev” tarzındaki laf atmalarına gülüp geçtiklerini söyleyen atletler insanların kendilerini sorgulaması gerektiğini, sağlıklı yaşam için spor yapmanın şart olduğu bilincini insanlara anlatabilmek için yola çıktıklarını söylüyorlar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki