Sedaş’ta Proje Fikri Yarışması

Sedaş’ta Proje Fikri Yarışması
04 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:19

SEDAŞ’ın sürdürülebilir olmasını hedeflediği Proje Fikri Yarışması’nda heyecan dorukta. Ön değerlendirmeler yapılıyor

 

SEDAŞ’ın, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki üniversitelerle işbirliği geliştirerek, öğrencilere katma değer sağlamayı ve geleceklerine yatırım yapmayı hedeflediği Proje Fikri Yarışması’nda ön değerlendirmeler yapılıyor. Ön değerlendirmeyi geçen projeler, 05 Mayıs 2016 tarihi itibariyle sedas.com web sayfasında yayımlanacak. 

 

PROJE FİKRİ YARIŞMASI

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, elektrik dağıtım sektöründe SEDAŞ’ın AR-GE çalışmaları için üniversiteliler ile işbirliği yapmasında etken rol oynayan ve bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Proje Fikri Yarışması’nın” sürdürülebilir olmasını hedeflediklerini belirterek, “Bu projeye destek veren üniversitelerimizin değerli yöneticileri ve akademisyenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÖDÜL TÖRENİNE AZ KALDI

Enerjinin üretiminde, iletiminde, dağıtımında, çevre ile uyumunda ve enerjide iş güvenliği alanlarında yeni proje fikirlerinin yarıştığı, “Toplum İçin Yeni Teknolojiler” temasıyla öğrencileri proje fikri üretmeye teşvik eden  ve sürdürülebilir olması hedeflenen SEDAŞ’ın Proje Fikri Yarışması kapsamında gözler 11 Mayıs’a çevrildi. Başvuruda bulunan öğrencilerin projeleri, Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ), Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) akademisyenleri ve SEDAŞ yöneticilerinin oluşturduğu kurulda değerlendirilecek. Başarılı bulunan projelerin sahipleri, jüri önünde projelerinin tanıtımını yapacak ve düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

YazdırYorum Yap

351 d

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki