Seçime de, koalisyona da hazırlıklıyız

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun il başkanları ile yaptığı görüşmeye değinen İl Başkanı Ceyhan, başbakanın kendilerine hem erken seçime hem de koalisyona hazırlıklı olması gerektiğini belirttiğini söyledi
21 Temmuz 2015, Salı - 01:04

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti çalışmaları ve kent gündemi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun il başkanlarını arayarak erken seçime hazır olması ile ilgili de bilgi veren Ceyhan, teşkilat olarak yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklı olduğunu kaydetti. Kent bayramlaşmasına CHP’nin katılmamasına karşı açıklama yapan Ceyhan, “Kentlilik bilinci için gelen partilerimize teşekkür ediyoruz. CHP’yi ise halka havale ediyoruz” dedi.

SURUÇ PATLAMASINA TEPKİ

Şanlıurfa Suruç ilçesinde yaşanan patlamada 10’un üzerinde insanın yaşamını yitirdiğini belirten Ceyhan, yaşanan olayı kınadıklarını ve yaşamını yitirenlere baş sağlığı dilediklerini kaydetti. Seçim öncesinde Diyarbakır Mitinginde benzer bir patlamanın olmasının Türkiye’ye karıştırmaya yönelik olduğunu ifade eden Ceyhan, “HDP’nin yaptığı açıklamalar bu ülkenin barışına katkı vermeyeceğini görüyoruz. 77 milyonun bu topraklarda bir ve beraber yaşaması gerektiğini her seferinde görüyoruz. Kısa zamanda olayın iç yüzü ortaya çıkacaktır” dedi.

CHP’Yİ HALKA HAVALE EDİYORUZ

Bayram programlarını tüm teşkilatlar ile birlikte yaptıklarını belirten Ceyhan, “İl bayramlaşmamıza ve ilçe bayramlaşmalarımıza katılım çok yüksek oldu. Bayramlaşmalarımızın ardından kent bayramlaşmasına gittik. MHP ve HDP katıldı ama CHP’den kimse katılmadı. Kentlik bilincinin oluşması için biz her zaman katkı vermeye devam edeceğiz. Kocaelili olmak için her türlü fitneden uzak durmak için bir araya gelinmeli ve hasbıhal edilebilir. Katılan siyasi parti ve STK’lara teşekkür ediyoruz. CHP’yi de halka havale ediyoruz” dedi.

HALKIN MESAJINI ALDIK

Koalisyon görüşmelerinin ikinci turunun başladığını belirten Ceyhan, “Başbakanımız koalisyonun kurulması için ellerinden geleni yapıyor. Seçimlerden sonra halkın verdiği mesajı en iyi algılayan partinin AK Parti olduğunu görüyoruz. Halkın mesajı karşısında hiçbir fedakarlıktan kaçmadığını görüyoruz. Millet için hayırlı olacağını düşünüyoruz. Başbakanımız bayramın üçüncü günü bizleri aradı. Bayramımızı kutladı. Tüm kentin bayramını kutladı ve herkese selamlarını iletmemizi istedi” dedi.

HAZIRLIKLI OLMAMIZI İSTEDİ

Başbakan ile bayram programları ve teşkilatlarla ilgili samimi bir sohbet ettiklerini belirten Ceyhan, “Genel merkezin alacağı her kararın arkasında duracağımızı belirtti. Başbakan koalisyon için sonuna kadar gayret edeceklerini ve teşkilatlarımızın her iki olguya karşı hazırlıklı olmalarını istedi. Bizleri onura geden güzel bir görüşme oldu. Başbakanımıza bu sıcaklığı için il başkanı ve bir insan olarak şükranlarımı sunuyorum” dedi.

EĞİTİM YAPACAĞIZ

Teşkilatların ay sonuna kadar tatillerini yapmaları için uyardıklarını belirten Ceyhan, “Teşkilatlarımız hem erken seçime hem de koalisyon noktasında hazırlıklı tutuyoruz. Ay sonunda oluşacak tabloya göre eğitimlerimizi yapacağız. biz teşkilatlarımızla yavaş yavaş hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her iki duruma karşı hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki