Seçim sonuçlarını 3 gün önceden gördük

11 Kasım 2015, Çarşamba - 13:04

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü 1 Kasım genel seçimleri sonrasında ilk defa sessizliğini bozdu. Morallerin bozuk olduğunu ifade eden Ünlü, “Seçim sonuçlarını seçimden 3 gün önce gördük” dedi. 

MHP İl Başkanı Aydın ünlü 1 Kasım sonrasındaki yenilgiden sonra ilk defa basın karşısına çıkarak sessizliğini bozdu. İl binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ünlü,Pazartesiden itibaren ilçelerimizde istişarelerini yapacağız. Tabandan gelen yorumları dikkate alacağız. Sessizliğimizin nedeni budur. Oy düşüşündeki sebebimizi araştırmaya devam ediyoruz. Biz seçim sonuçlarını 1 Kasım’dan 3 gün önce gördük” ifadelerine yer verdi.

SONUCU 3 GÜN ÖNCEDEN GÖRDÜK

Açıklamasında Ünlü, “Ben her şeyden önce Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum ve böyle öleceğim diyen atamızı vefatının 77. yılında atamızı rahmetle anıyoruz.  MHP kendi oy kaybının incelemesi yapar haldedir. Tüm değerlendirmeleri alıp Kocaelimizin detaylarını genel merkeze götüreceğiz. Pazartesiden itibaren ilçelerimizde istişarelerini yapacağız. Tabandan gelen yorumları dikkate alacağız. Sessizliğimizin nedeni budur. Oy düşüşündeki sebebimizi araştırmaya devam ediyoruz. Biz seçim sonuçlarını 1 Kasım’dan 3 gün önce gördük.

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE SALDIRIYORLAR

Kocaeli teşkilatları olarak 120 bin oyumuzu koruduk. 7 Haziran’da bize emanet  gelen oylar AKP’ye geri döndü. 7 Haziran’da AKP’den 50 bin oy almıştık. MHP’den kaybedilen 38 bin emanet oy geri döndü. Biz 38 bin oyu büyük hezimet olarak gösteren Kocaeli basınını kınıyoruz. Bugün Kandıra ilçesinde oyumuzun düşmesi bizleri çok yanılttı.  Milliyetçi Hareket çok büyük bir davadır. Yenilgi yoktur. Türk dünyasının lideri görevinin başındadır. Birileri bilinçli olarak saldırıya devam ediyor.  Biz çizgilerimizden ve davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Her Türk bir gün özüne ve MHP’ye dönecektir.

GEREKEN CEVAP VERİLECEKTİR

Partinin zor duruma düştüğünde sosyal medyadan kafalarına göre genel başkanı istifaya davet edenlere inat biz görevimize devam edeceğiz. Ülkücülük ve MHP’lilik bu değildir. Biz zor günlerde ortaya çıkıp ‘ülkücüyüm’ diyenlere gereken cevabı verecektir” dedi. Darıca’daki ve Kartepe’deki ihraçları da değerlendiren Ünlü, “ MHP’den kartvizitli isimlerin büyük törenler ile AKP’ye geçmesi iki bölgede partimize hiçbir kayıp vermemiştir. Kartepe’de ve Darıca’da oy kaybımız 2 bindir. Diğer ilçelerde de oy kaybımız aynı orandadır” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki