SDKM'de 23 Nisan coşkusu

SDKM'de 23 Nisan coşkusu
24 Nisan 2016, Pazar - 11:31

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan çocuk gösterisinde, miniklerin halk oyunu gösterisi izleyenleri adeta büyüledi.

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması amacıyla bir program düzenlendi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ, milletvekilleri, şube müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıld

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Bugün milletçe kutladığımız önemli bir bayram günü. Bu tarih önemli bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan’da açılan TBMM’ de alınan önemli kararlar bağımsızlığın kazanılmasında önemli rol oynadı. Her yıl coşkuyla kutladığımız bu bayramın Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesi, şüphesiz benzersiz bir armağan. 41 ülkeden gelen çocuklar etkinliklerimize büyük renk katıyor. Milli ve manevi değerlerden asla taviz vermeden çok çalışmalıyız. Çok çalışarak en ileri düzeyde bilgi ve becerilerle donanımlı olmak zorundayız. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz” dedi.

Önceki yıllarda statlarda daha büyük katılımla kutlanan bayramlar, artık salonlardaki programla kutlanıyor. Ancak, dünkü kutlamadaki coşku ve ilgi, bu burukluğu biraz olsun ortadan kaldırdı.
Yahya Kaptan İlköğretim Okulu Trakya Yöresi Halk Oyunları gösterisi sunarken, Sude Fatma Korkmaz adlı anaokulu öğrencisi 23 Nisan şiiri okudu. Festival için ilimize gelen yabancı ülkelerden Kırgızistan ekibi de gösteri sundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki