Savcı için Kuran okuttular

04 Nisan 2015, Cumartesi - 23:59

KİHMED, Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen terör saldırısında öldürülen İmam Hatip Lisesi mezunu olan Savcı Kiraz için Kuran-ı Kerim tilaveti okuttu

KOCAELİ İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği(KİHMED), Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Mersin İmam Hatip Lisesi mezunu Savcı Mehmet Selim Kiraz için dernek binasında Kur’an-ı Kerim okuttu. Başkan Yamak, “Ülkemizin huzurunu, güvenliğini en önemlisi de kardeşliğimizi hedef alan bu terör olayını tasvip etmiyoruz” dedi.

 

PRİM VERMEYİZ

KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak ve dernek üyelerinin katıldığı programda Alikahya Fatih Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Karataşlı, Kur’an okudu. Başkan Yamak olayla ilişkin yaptığı konuşmada, “ Hiç kimsenin zulme uğramadığı bir ortam arz ediyoruz. Mezunlarımızda beraber bunun gayreti içerisindeyiz. Medeniyet geçmişi olan Anadolu insanının bu tür şeylere prim vermeyeceğini biliyoruz” dedi.

 

ÇALIŞACAĞIZ
Bu ülkede hasar gören kardeşliği tekrar tesis etmek için gece gündüz çalıştıklarını aktaran Yamak, Mersin İmam Hatip Lisesi mezunu olan savcımız ve O’nun gibi vatanperver insanlarımızı unutmayacağız, onlar için her daim hayır duaları edeceğiz. İmam hatip camiasına kimlerin emeği geçmiş ise bugün imam hatip sıralarında okunan her Kur’an harfinde sevaplarını alacaklardır” şeklinde konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki