‘SAVAŞA BÜTÇE YAPIYORLAR’

21 Ekim 2014, Salı - 14:47

Emek Partisi Gebze İlçe örgütünün 7. Olağan Genel Kongresi yapıldı. Kongreye katılan Emek Partisi genel başkanı Selma Gürkan önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini söyleyen Gürkan,  “Önümüzdeki hafta meclise bir bütçe yasası gelecek,bu bütçe savaş ve rant bütçesidir. Bu bütçenin büyük bir bölümü güvenlik önlemleri adı altında askeri harcamalara ayırılacaktır. Bizler biliyoruz ki savaş için güvenlik harcamaları için ayrılan her pay işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri için ayrılan paylardan kesilmiştir.Savaş harcamaları için ayrılan her pay çocuğumuzun eğitim ve sağlık harcamaları için ayrılan paydan kesilmiştir. Savaşa ayrılan her pay bizlerin onlarca saat çalışıp köleliğe mahkum edilmemiz demektir. Bu bütçe gerek bugünlerde gerek önümüzdeki dönemde ülkemizin izleyeceği politikaların göstergesi durumundadır. Bu bütçe ile beraber başbakanlığa ve cumhurbaşkanlığına ayrılan harcamalar artırılacaktır.’’dedi.

Kongreye, Birleşik Metal-İş sendikası şube başkanı Necmettin Aydın,Eğitim-Sen şube başkanı Güngör İrdem,TMMOB-Makine Mühendisleri odası Gebze temsilciliği yürütme kurulu üyesi,Gebze Dersimliler Derneği başkanı,CHP Gebze yürütme kurulu üyeleri,MT Reklam işçileri,Feniş işçileri, ÖDP,BDP-DBP İlçe yönetim kurulu üyeleri,UİDDER yöneticileri katıldı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki