Sarımeşe’de pompalı cinayet

06 Temmuz 2016, Çarşamba - 12:51

 

Kartepe ilçesi Sarımeşe beldesinde arife günü gecesi cinayet işlendi. Alacaklı olduğunu iddia eden Mehmet Ak(52) isimli şahıs, Çakır ailesinin evini bastı.

 

 Arasında husumet bulunan Hasan Çakır’ı evde bulamadı, ama eşi Yıldız Çakır’ı öldürdü, oğlu Levent Çakır ile, evde misafir olarak bulunan 4 yaşındaki komşu kızını yaraladı.

3 YIL ÖNCEKİ MESELE

İddiaya göre, Sarımeşe beldesi Hürriyet Mahallesi Nizam-ı Cedit Caddesi’nde oturan Mehmet Ak, arabasını satışa çıkartmıştı. Aynı mahallede Kıraç Sokak’ta oturan ve Mehmet Ak’ın arkadaşı olan Hasan Çakır, aracılık yaptı. Hasan Çakır’ın bir başka arkadaşı Soner Gökçe de araba arıyordu. Hasan Çakır’ın aracılığıyla, Mehmet Ak, 1997 model BMW marka arabasını Soner Gökçe’ye sattı. Ancak aldığı 30 bin TL’lik çekin karşılığını alamayınca, Mehmet Ak,  aracılık yapan Hasan Çakır’ı sorumlu tuttu. Bu nedenle yaklaşık 3 yıldır aralarında husumet vardı.

GECE EVİ BASIYOR

Arife gecesi 30 bin TL’lik alacağını alamadığı için iyice sinirlenen Mehmet Ak, saat 22.00 sıralarında pompalı tüfeğini eline aldı. Çakır ailesinin aynı mahalledeki evine geldi. Evin reisi Hasan Çakır evde yoktu. Eşi Yıldız Çakır ile tartışmaya başladı. Pompalı tüfeğini ateşleyen Mehmet Ak, Yıldız Çakır’ı (49) öldürdü. Oğlu Levent Çakır’ı (19) ağır yaraladı. Evde misafir olarak bulunan, komşu kızı 4 yaşındaki Ceyda Kaya da nasibini aldı, yaralandı.

SANIK DÜN YAKALANDI

Mehmet Ak, olaydan sonra elindeki pompalı tüfeği havaya da sıkarak olay yerinden kaçtı.  Yıldız Çakır hayatını kaybetmişti. Göğsünden vurulan Levent Çakır Medical Park Hastanesi’nde ameliyata alındı. Gencin durumu ağır. Yaralı Ceyda Kaya’nın hayati tehlikesi yok. Cinayet sanığı, evli üç çocuk babası Mehmet Ak sabaha karşı saat 03.00 sıralarında saklanmaya çalıştığı Sarımeşe’deki bir inşaatta yakalandı.

“BENİMLE İLGİSİ YOKTU”

Eşini korkunç cinayette kaybeden, ağır yaralı oğlunun iyileşmesi için dua eden Hasan Çakır, gazetemiz muhabirine olayı şöyle anlattı:  Mehmet Ak, üç yıl önce arabasını satıyordu. Ben yardımcı oldum. Bu satıştan çek almıştı. Çeki zamanında bozdurmamış. Karşılığı vardı. Üç yıl sonra bozdurmaya kalkınca, karşılığı bulunamamış. Beni sorumlu tuttu. Parasını benden istiyordu. Başımıza gelen bu felakete inanamıyorum. Oğlumun kurtulması için dua ediyorum.” 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki