Sarıbay harekete geçti

Sarıbay harekete geçti
31 Mart 2016, Perşembe - 11:13

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleşirdi. CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, haftalık değerlendirme toplantısını il binasında gerçekleştirdi. Gündem hakkında değerlendirmelerde bulunan Sarıbay, genel başkandan randevu alındığını ve il binası meselesinin konuşulacağını söyledi.

‘DURUŞMAYI İZLEDİK CÜBBEMİZİ GİYDİK’

Can Dündar ve Erdem Gül hakkında geçtiğimiz günlerde görülen davaya ilişkin açıklamalarda bulunan Sarıbay, “Biliyorsunuz geçen hafta Can Dündar ve Erdem Gül’ün duruşması vardı. Buradan İl sekreterimiz Hüseyin Acurman ile gidip duruşmayı izledik cübbemizi giydik. Tabi o gün dosyada bir şey yapılamadı. Mahkeme dosyada gizlilik kararı verdi ve herkesin dışarıya çıkmasını istedi. Mahkeme salonunda bulunan CHP’li ve HDP’li milletvekillileri salondan çıkmayınca mahkeme duruşmayı 1 Nisan’a erteledi. 1 Nisan’da da Hüseyin Bey ile tekrar duruşmaya gideceğiz eğer gelmek isteyen avukat arkadaşlarımız olursa ben bugün duyuruyu yapacağım. Katılım sağlarlarsa onlarla beraber gideceğiz. Burada yargılamanın adil olması için mahkemelerin aleni ve açık yapılması lazım” dedi.

‘KORKMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL’

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın darp edilmesi hakkında konuşan Sarıbay, “Geçen hafta içinde Düzce İl Başkanımızı terör estirerek döven iki tane kişi ve bu olayı videoya alıp yayınlayan ve azmettirici olan Osmanlı Yardımlaşma Derneği üyeleri tutuklandılar. Burada yapılan hareket il başkanımızın şahsına değil öncelikle demokrasiye yapılan saygısızlıktır. Bizlerin bunlardan korkmamız ve kabul etmemiz söz konusu bile değil. Bunları kışkırtanların ortaya çıkartılması lazım. Bunların yargı tarafından cezalandırılmasını bekliyoruz. BizdeKocaeli örgütü olarak Düzce’ye giderek destek verdik. Bu desteğimize diğer illerden de destek geldi. Orada grup başkan vekilimiz tarafından bir açıklama yapıldı. Bizler bu işin peşinde ve arkasında olduğumuzu belirttik” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANDAN RANDEVU ALINDI

Gebze’de yapılması planlanan ‘CHP Hafızasını Topluyor’ etkinliğini hatırlatan Sarıbay, “CHP hafızası toplanıyor etkinliğinin benzeri 10 Nisan’da Gebze’de yapılacak. Bu konuya bilindiği üzere önem veriyorum. Bu konuda söylemek istediğim en önemli şey az öncede bir arkadaşım geldi ve unutulduğunu söyledi.  Evet unutulabilir ama ben partililerimden bize inanan insanlardan şunu beliyorum, ben davet edilmedim ben bu fotoğrafta olmalıyım herkes davetli gelenlerin başım üzerinde yeri var. Yarın saat 17.00’de Ankara’da Genel Başkan ile randevumuz var. Yeni İl Binası yeri ile ilgili görüşmeye gideceğim. İnşallah olumlu bir şey elde ederiz” diye konuştu.

DERİNCE LİMANI KONUŞULDU 

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun ziyaretinde konuşulan Derince Limanı ile ilgili konuya değinen Sarıbay, “Büyükşehir Belediye Başkanı nezaket ziyaretinde bulundu.  Derince Limanı meselesi konuşuldu. Kendisine Büyükşehir belediyesi Başkanı olarak sözü olduğunu söyledim.  Siz ben burada liman yaptırmam demiştiniz. Benim öyle bir söz vermemem lazım vermişsem hata yapmışım dedi. Bende siz bu şehrin aile reisiniz,  aile reisinin görevi fertleri korumaktır dediğim zamanda, benim müdahale etmem mümkün değil hükümet bu işi yapıyor ben müdahale edemiyorum dedi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki