Sarıbay Darbenin Adını Koydu

Sarıbay Darbenin Adını Koydu
06 Mayıs 2016, Cuma - 13:52

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay düzenlediği haftalık basın açıklamasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağını açıklamasını ‘4 Mayıs Saray Darbesi’ olarak nitelendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, ilçe başkanları ve il yönetiminin yer aldığı basın açıklamasında Sarıbay’ın hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Türkiye’nin gündemine oturan Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakacağını açıklaması ve AKP’nin 22 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği olağanüstü kongre hakkında konuşan Sarıbay, “Dün kaçak sarayda gerçekleşen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti. Darbenin adı 4 Mayıs Saray Darbesi’dir” diye konuştu.

 

Sarıbay, “Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ‘Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunmaktadır’ diye bir cümle kullandı ve bunu birkaç yerde ayrıca tekrarladı. Bu söylemler aslında sivil görünümlü bir darbenin, bir dikta yönetimi özleminin ayak sesleriydi. Bunu defalarca ama defalarca dile getirdik. Dün kaçak sarayda gerçekleşen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti. Darbenin adı 4 Mayıs Saray Darbesi’dir” diye konuştu.

28 Şubat'ta rahmetli Erbakan Başbakanlık'tan uzaklaştırılmıştı. 4 Mayıs Saray Darbesi'yle de Davutoğlu Başbakanlığı bırakmak zorunda kalmıştır” diyen Sarıbay, “Bu darbenin, yani 4 Mayıs Saray Darbesi'nin 28 Şubattan farkı ‘Yol arkadaşım’ dediği, ‘Dava arkadaşım’ dediği bir kişi tarafından bu darbenin gerçekleştirilmiş olmasıdır. Davutoğlu Başbakan olarak iki kez seçimlere girmiş, 7 Haziran'da yüzde 40.87, 1 Kasım'da da yüzde 49,5 oranında oy almıştır. Başarılı bir sonuçtur” şeklinde konuştu.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki