Şar: İşçileri rahat bırakın

24 Mart 2015, Salı - 00:03

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Hizmet-İş ile yaşadıkları üye sorununa ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı. Osman Şar açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sendikamız Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda örgütlenme çalışmasını başlattıktan sonra Hizmet-İş, işçilere baskı kurdurarak üye kaydetme çalışmasını kendisine yaptırdı. Amaçları yeni işyerlerinde sendikal örgütlenme yapmak değil örgütlenme çalışmalarını baltalamak, işçiyi mağdur etmek.

 
SUÇ DUYURUSU
Sendikamız Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda yetki alma çoğunluğuna yaklaştıkça, Hizmet-İş rahatsız olmuş. Üzerine pay alan müdürlerle işçileri tehdit ederek sendikalarına üye yapmaya çalışıyorlar. Müdürlerin hakaret içeren sözleriyle yaptıkları baskılar içlerinden bir işçinin işinden olmasına neden olmuş, sadece üyemizin kendisini değil ailesini de mağdur etmiştir. Bu baskı ve tehdide karşı biz de ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduk.

 
HELALLİK ALIN
Ben kimsenin temiz olup olmadığını tartışmıyorum. Önemli olan işçilerin anayasadan ve yasalardan gelen haklarını kendi özgür iradeleriyle kullanabilmeleridir. Herkes işini ve görevini yapmış olsa biz de görevini yapanlara saygı duyarız. Görevini değil de haddini aşan başka işlere karışırsa biz de gereğini yaparız. Başkalarını savunmak İdris Ersoy’ a mı düştü? Siz zorla birilerinin baskısı ile sendikanıza üye yaptığınız insanlardan helallik alın.

 
BELDE A.Ş ÖRNEĞİ
Bizim sözleşmelerimizi araştırıp açıklar bulmaya çalışana kadar, geriye giden hakların olduğu sıfıra atılan imzaların olduğu sözleşmeleri açıklayın. Ayrıca Kocaeli’ den örnek vermek gerekirse, Belde A.Ş. Genel Müdürlüğü sözleşmesini açıklayın, sözleşmenin kapsamını açıklayın. Ücret ve sosyal yardım maddelerinin neden yaklaşık 900 Belde A.Ş. işçisine uygulanmadığını açıklayın.”

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki