Santek 2016 Kapılarını Açıyor

Santek 2016 Kapılarını Açıyor
25 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:03

Deniz Kuvvetleri, Türk Hava Yolları, ASELSAN ve ROKETSAN’ın ithal ettikleri ürünleri yerli firmalardan almak için görüşmeler gerçekleştireceği SANTEK 2016 Fuarı, 26 Nisan’da kapılarını açıyor. 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde 26 - 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan SANTEK 2016 - 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, yarın kapılarını açıyor. Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası iş birliği, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan fuar ziyaretçilerine, Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara Bölgesindeki sanayi kuruluşlarının ürettiği tüm yeniliklerin aynı çatı altında görebilme fırsatı sunuyor.

HEDEF 30 BİN ZİYARETÇİ
Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, “Fuarımızın ilki 167 firmanın katılımıyla 2013 yılında yapılmış ve 12 bin ziyaretçi ağırlanmıştı. Bu sene hedefimiz Balkanlar, Avrupa, Rusya, Kafkasya, Ortadoğu, Arap Yarım Adası, Kuzey ve Orta Afrika’dan ülke temsilcileri getirerek 2 bin iş görüşmesi yapmak ve 30 bin ziyaretçi sayısına ulaşmak. Yoğun şekilde etkinlikleri olan fuarımız esnasında, yurtiçi ve özellikle de yurtdışından gelecek profesyonel heyetler ile katılımcılarımız arasında birebir görüşmeler organize edilecek olup, ‘Match4Industry’ birebir eşleştirme etkinliği yapılacak. Fuarımızda, B Salonu güney kısmında talaşlı imalat konusunda ülkemizde önemli imalatçı ve distribütör olan firmalar, kendilerine tahsis edilen sempozyum alanında makinaları ile ilgili detaylı teknik bilgileri, davet ettikleri müşterilerine anlatacakları sempozyumlar ve sonrasında stant alanlarında uygulamalar düzenleyecekler” dedi.

DENİZ KUVVETLERİ, CERN, THY, ASELSAN, ROKETSAN BU FUARDA
Devletin önemli kuruluşlarının da SANTEK 2016 içerisinde görüşmeler gerçekleştireceğine dikkat çeken Başkan Özdağ, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na tahsis edilecek stantta ‘Yerlileştirme Sergisi’ açılacak olup ithal edilen bazı ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapılacaktır. Yine yerli tedarikçi bulma çalışmaları kapsamında Türk Hava Yolları Teknik, ASELSAN ve ROKETSAN fuarda yer alacaktır. SANTEK Fuarı’nda ilk defa uygulanacak olan makine ve malzeme tedariki konusunda CERN Projesi gerçekleştirilecektir. Çatı kuruluşumuz TOBB tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte, ülkemizin de ortak üyesi bulunduğu CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde açılmakta olan yaklaşık 600 milyon Avro tutarındaki ihalelere Türk firmalarımızın nasıl katılabilecekleri ve yürütülen projelerden nasıl etkin bir biçimde faydalanabilecekleri konusunda detaylı bilgiler paylaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki