Sakın canınız palamut çekmesin!

Sakın canınız palamut çekmesin!
01 Kasım 2015, Pazar - 00:09

 

Başlığımızda da söylediğimiz gibi balıkseverlere ‘Canınız sakın palamut balığı çekmesin’ diye seslendik. Bu yıl bol olması beklenen palamut tezgahlarda sınırlı sayıyla yer almakta birlikte tanesi 35 TL’den satışa sunuldu

 

Seçimlere sayılı saatler kala vatandaşlar bir an olsun seçimi bir kenara bırakıp hafta sonunun da etkisiyle birlikte sofralarını balık ile zenginleştirmeyi düşünüyor. Eylül ayı itibariyle balık av yasağı kalktı ve sofralar balıkla bereketlendi. Hamsinin bol olmasıyla birlikte dar gelirli aileler yılda bir kez bile olsa sofralarında balık görebildi. Ekim ayının sonu itibariyle herkesin bu yıl bol beklediği palamut son günlerde hava muhalefetinin etkisiyle birlikte balıkçıların ağına takılmadı ve palamut balığı severler bu yılki balık sezonuna üzgün başladı. Palamut balığı bu sabahki balık tezgahlarında sınırlı sayıda yer alarak tanesi 35 TL’den satışa sunuldu. Balıkçılar palamut fiyatlarının düşmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

HAMSİNİN KİLOSU 7 TL
Palamut balığının ardından balık sezonunun açılmasıyla birlikte palamut balığının irisi olan torik balığı da el yakmaya devam ediyor. Torik balığının tanesi tezgahlarda 150 TL’ye alıcılarını beklerken bu yıl bol tutulan hamsinin kilosu 7 TL’ye istavrit balığının kilosu 10 TL’ye, çinekop balığının kilosu 20 TL’ye sarıkanat balığının kilosu 35 TL’ye yağlı mezgitin kilosu 12 TL’ye, tekir balığının kilosu 15 TL’ye satışa sunuldu. Lüfer balığının tanesi ise balık tezgahlarında 35 TL’ye balıkseverleri bekliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki