Sahibinden koalisyon trendi

16 Haziran 2015, Salı - 16:57

Sahibinden otomobil satışlarında yeni trend: koalisyon. Seçimlerin ardından koalisyon tartışmaları devam ederken sahibinden satılık otomobil ilanlarında 'koalisyon nedeniyle satılık' kullanılıyor.

Türkiye'nin e-Ticaret ve ilan platformlarından Sahibinden.com'da seçim rüzgarları esmeye başladı. 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen 25. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından hiç bir siyasi partinin tek başına iktidar olamaması ve koalisyon hükümeti kurulmasına ilişkin çalışmaların başlaması Sahibinden.com'da da kendini gösterdi. 

"KOALİSYON FİYATI DÜŞÜRDÜ"

Giresun'un merkezinde Gemilerçekeği Mahallesi'nde sahibinden satılık otomobil ilanı dikkatleri çekti. Tofaş Şahin model 1994 çıkışlı araba için Sahibinden.com'da yer alan ilanın başlığı 'Koalisyon Fiyatı Düşürdü' oldu. Seçimler öncesinde 200 bin TL'ye kadar astronomik fiyatlar istenen RTE plakalı araçların aksine bu aracın fiyatı ise 28 bin TL olarak belirlendi. Sahibinden satılık otomobilin ilanında yer alan açıklamada, "06 RTE 28 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini simgeleyen RTE plakamız satışta. Koalisyon sebebiyle fiyatta indirime gidildi. Pazarlıkpayı var ve muayenesi ve yürürü sonsuzdur." ifadelerine yer verildi.

"KOALİSYON SONUCU ARACIMI SATIYORUM"

Rize'nin merkezinde Engindere Mahallesi'nde sahibinden satılık minibüs ilanında da koalisyon vurgusu yapıldı. 42 bin 500 TL istenen satılık minibüsün ilan başlığı, "Koalisyon sonucu aracımı satıyorum" oldu. İlanın açıklamasında, "Aracım çok temiz olup sadece maddi olanaklar yüzünden satmaktayım. Lütfen ciddi alıcılar arasın" ifadeleri kullanıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki