Sağlıkta Yatırımlara Ağırlık Verilecek

16 Ocak 2016, Cumartesi - 14:19

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, 2016’da ek bina yatırımları, yoğun bakımlar ve hazır olan projelere ağırlık verileceğini söyledi.

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 2016 yılının ilk Yöneticiler Toplantısı önceki gün  İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli genelinde bulunan tüm Kamu Sağlık Tesislerinin yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney, “Bildiğiniz gibi 2015 yılı başından itibaren ilk birkaç ay hastaneleri tanımakla geçti. Sonrasında sağlık tesislerimizle ilgili planlama ve projelendirmelerimiz yapıldı. 2015 yılı sonu itibariyle ilimizdeki tüm sağlık tesislerinin ihtiyaçları belirlenmiş oldu. Belirlenen ihtiyaçlara yönelik projelerin Bakanlık izinleri alındı. 2016 yılı; ek bina yatırımlarımız, yoğun bakımlarımız ve hazır olan projelerimizi hayata geçirmek üzere çalışmalarla geçirilecek.

 KOORDİNASYON TOPLANTISI

İlimizde yoğun bakım ihtiyacıyla ilgili olarak çözüm sağlamak üzere, şartlarımızı zorlayarak mevcut fiziki yapılarımızı nitelikli hale getireceğiz. Her sağlık tesisi için aktif bir çözüm üreterek 2-3 yıl içerisinde el birliği ile fiziki şartlarımızı düzelteceğiz” dedi. Ergüney, 26 Ocak 2015 günü, saat:13.00'de, yine Seka Devlet Hastanesi Toplantı Salonu’nda tüm sağlık tesislerinde görevli idarecilerin katılımı ile yapılacak olan Kocaeli Kamu Hastaneleri Koordinasyon Toplantısı’nda 2015 yılının geniş bir değerlendirmesinin yapılacağı bilgisini verdi. Sağlık tesisi yöneticilerinin söz alarak istek ve önerilerini sunduğu toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sonladı.

 
  •  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki