Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödülleri Sahipleriyle Buluştu

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödülleri Sahipleriyle Buluştu
09 Mayıs 2016, Pazartesi - 15:16

Yeşilay Gebze Şubesinin Gebze İlçesi bünyesinde düzenlediği Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Projesi Ödülleri Gebze Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenecek bir tören ile sahiplerine teslim edildi.Ödül törenine Gebze Garnizon Komutanı  Yrby.Mustafa BULUT, Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Celil DEMİRCİ’nin yanında okul müdürleri katıldı. Yeşilay adına konuşma yapan Yeşilay Başkanı Enver Şahin “insanın beden ve ruh sağlığı üzerinde sebep olduğu yıkıcı etkilerin yanı sıra, beraberinde getirdiği toplumsal sorunlar nedeniyle,sigara, alkol ve madde bağımlılığı çağımızın en önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda gündemimize giren ve hakkında giderek daha çok bilimsel araştırma ve tartışma yapılan teknoloji bağımlılığı ise konuya kamuoyunun dikkatinin çekilmesi adına üzerinde daha çok çalışılması gereken yeni bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda, “ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak, Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak” projemizin amacını oluşturmaktadır” Dedi. Yarışma aşağıda yer alan tüm kategorilere resmi ve özel okullar başvuru ise gerçekleşti.1-Afiş yarışması: Liseler arası Birinci Anibal Anadolu Lisesi Melike YILDIRIM 1-Afiş yarışması: Liseler arası İkinci Çolakoğlu M.T .And Lisesi Rabia DOĞAN

1-Afiş yarışması: Liseler arası Üçüncü Ziya Gökalp Mes.TEK. And.Lisesi  Gizem YILDIRIM

2-Resim yarışması: İlkokullar Birinci Gebze Emlak Konutları İlkokulu Zübeyde İrem ÇİKOT

2-Resim yarışması: İlkokullar İkinci Özel Gebze Salih Selim KARAOĞLU

2-Resim yarışması: İlkokullar Üçüncü Eşrefbey İlkokulu  Serra KURT

3-Karikatür yarışması: Liseler Birinci Çolakoğlu Mesleki ve Tek And. Lisesi Tuğçe İNANÇ

3-Karikatür yarışması: Liseler İkinci  Fatih sultan Mehmet Anadolu Lisesi Olcaytu KARAY

3-Karikatür yarışması: Liseler Üçüncü  Ziya Göklap Mesleki ve Teknik AND LisesiDerya BAŞBOĞA

 4-Kısa Video yarışması: Liseler Birinci YÜCEL BORU FEN LİSESİ Ebrar YÖRDAN

4-Kısa Video yarışması: Liseler İkinci Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metehan ZENGİN

4-Kısa Video yarışması: Liseler Üçüncü  Anibal Anadolu Lisesi Samet KILIÇ

5-Şiir yarışması: Ortaokullar Birinci Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Esma ŞIKOĞLU

5-Şiir yarışması: Ortaokullar İkinci Gebze Emlak Konutları Ortaokulu Nevval GEDİK

 5-Şiir yarışması: Ortaokullar Üçüncü Diler Demir Ortaokulu Cansu  ALTUNBAŞ

6-Kompozisyon yarışması: Liseler Birinci Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi Büşra DİREKLİ

6-Kompozisyon yarışması: Liseler İkinci Atatürk Anadolu Lisesi

6-Kompozisyon yarışması: Liseler Üçüncü Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Nurgül SÖNMEZ seçildi. Yarışmaların sorunda dereceye giren yarışmacılar için belirlenen ödüller şunlardır.

Her Kategori için: Birincilik Ödülü:600 TL, İkincilik Ödülü:400 TLÜçüncülük Ödülü: 200 TL,Toplamda Yeşilay olarak 7200 TL ödül dağıtıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki