Sağlıkçıların gözü Ağustos’ta

31 Mart 2015, Salı - 10:02

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Derince Eğitim Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iş yeri temsilcileri ile toplantı yaptı. Çeker, ağustos ayında yetkili sendikanın hükümetle masaya oturacağını açıkladı.

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Umut Birol emekliye ayrılan Derince İlçe Temsilcisi Metin Sabur’un katılımı ile toplantı yaptı. Çeker, toplantıda sağlık çalışanlarını bekleyen tehlikeler ve toplu sözleşme hakkında temsilcileri bilgilendirdi. Emekliye ayrılan Derince İlçe Temsilcisi Metin Sabur’a hizmetleri için teşekkür belgesi verdi. Çeker, toplantıda yapmış olduğu konuşmada, “Kamu çalışanlarının ekonomik sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesinde, sendikal kültürün yerleşmesinde Sayın Sabur’un önemli katkıları olmuştur” dedi.

 

TOPLU SÖZLEŞME

2015 Ağustos ayında yetkili sendika ile hükümet arasında yapılacak olan toplu sözleşme hakkında temsilcileri bilgilendiren Şube Başkanı Çeker yapmış olduğu açıklamada, “2015 yılı kamu çalışanları için önemli bir yıl. Mayıs ayında kamu çalışanlarının hangi sendikalara üye olduğu tespit edilecektir. Bu tespitler neticesinde üyesi en çok olan sendika, 2016 ve 2017 yılarında kamu çalışanlarına yapılacak zamlar ve özlük haklarının iyileştirilmesi için ağustos ayında hükümetle toplu sözleşme masasına oturacaktır” dedi.

 

DENENMİŞİ DENEMEK

Çeker, “Yetkili sendikanın tespit edilmesine çok kısa bir süre kaldı. Bu kısa sürede kamu çalışanları kendileri için çalışan sendikaya üye olup bu sendikayı hükümetle toplu sözleşme masasında buluşturmadıkları takdirde telafisi mümkün olmayan ekonomik, sosyal ve özlük haklarının kayıp olmasına sebebiyet vereceklerdir. Denenmişi denemek kimseye fayda sağlamaz. Kamu çalışanları yetkilendirilmiş sözde sendikanın vaatlerine inanmamalılar. Kendileri için çalışan mağdur olduklarında yanlarında olan Türk Sağlık-Sen üye oldukları ve toplu sözleşme yetkisini verdikleri takdirde mağdur olmayacaklardır” ifadelerine yer verdi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki