Sağlıkçılar CHP ve MHP’den destek istedi

11 Mart 2015, Çarşamba - 21:50

13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemi hakkında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) ziyaret eden Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ile Tabipler Odası Başkan Yardımcısı Fatih Çağlar, MHP ve CHP’yi eylem ile ilgili bilgilendirerek eyleme destek vermeye davet etti.

13 MART’TA İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ile Tabipler Odası Başkan Yardımcısı Fatih Çağlar, 13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemi hakkında günün ilk ziyaretini MHP’ye gerçekleştirdi. Çeker, MHP’de yapmış olduğu konuşmada sağlık çalışanlarında bıçağın kemiğe dayandığını çalışma şartlarının her gecen gün daha da kötüye gittiğini ifade ederek; “Fazla, esnek, kuralsız çalışamaya, taşeronlaşmaya hayır demek için, sağlık çalışanına insanca yaşayabileceği, emekliliğe yansıyan bir ücret ve yıpranma payı verilmesi için sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi noktasında hükümete bir uyarı olması adına 13 Mart’ta iş bırakıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

ÇIKARLARI KORUMAK İÇİN

Açıklamasına devam eden Çeker; “Aynı zamanda bu iş bırakma eylemini halkımızın sağlıkta yaşamış olduğu sıkıntılara dikkat çekmek adına yapıyoruz. Halkımız için de tüm vatandaşlarımızın ücretsiz, eşit, ulaşılabilir nitelikli sağlık hizmeti almaları adına eylem gerçekleştiriyoruz. Vatandaşımız muayene ücreti ödemeden eczaneden ilacını alamamaktadır. Hastanelerin muayene ücretini hükümet, eczanelere tahsil ettiriyor. Eczaneler hükümetin zorunlu tahsildarı oldular. Sağlık çalışanları ile vatandaşın çıkarlarını korumak için bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Bunun için de MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’den destek istiyoruz” dedi.

 

MHP OLARAK YERİMİZİ ALACAĞIZ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü: “MHP olarak sivil toplum örgütlerinin dillendirdikleri talepleri dikkate alırız. Söylediklerine önem veririz. 13 Mart’ta sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için yapılacak iş bırakma eylemini destekliyoruz. Eylemde MHP olarak yerimizi alacağız. AKP sağlık sektöründe yapmış olduğu uygulamalar ile oy aldı. Şimdi ise sağlık sektöründe uyguladığı olumsuz politikaları ile sonunu hazırlıyor. Bu olumsuz politikaları sonucu hükümet iş başından gidecektir” diyerek bilgilendirme ziyaret için Çeker ve Çağlar’a teşekkür etti.

 

İFLAS NOKTASINA GETİRDİLER

Çeker ve Çağlar daha sonra CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva’yı makamında ziyaret etti. CHP’de Kocaeli Tabip Odası Başkan Yardımcısı Fatih Çağlar yaptığı konuşmada “Sağlıkta dönüşüm programı ile iktidara gelenler sağlığı iflas etme noktasına getirdiler. Biz sağlık çalışanları olarak 13 Mart Cuma günü iş bırakıyoruz. Halkımızdan bize destek vermesini istiyoruz. CHP’yi de Cuma günü Saat 14.00’da İl Sağlık Müdürlüğü’nün önünde yapacağımız basın açıklamasına ve aynı gün saat 18.00’da yapılacak beyaz yürüyüşe davet ediyoruz” dedi. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ise; “Halkımızın parası yoksa hastanelerden hizmet alamıyor. Hastaneler ücretsiz bakıyor gibi gözüküyor ama ücreti eczaneler tahsil ediyor. Paranız yoksa muayene olduktan sonra ilacı alamıyorsunuz” dedi.

 

CHP OLARAK ÇALIŞANLARIN YANINDAYIZ

CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva ise davete icabet ederek eyleme destek vereceklerini ve beyaz yürüyüşe katılacaklarını ifade etti. Vatandaşın sıkıntılarının farkında olduklarını ve aynı sıkıntıları birebir çektiklerini ifade eden Altınyuva; “Vatandaş olarak sıkıntıların farkındayız; 37 yıl öncede talep edilen hakların hala gündemde olması sağlıkta devrim yaptık diyenlerin ayıbıdır. CHP olarak tüm gücümüzle sağlık çalışanlarının yanındayız. 13 Mart’ta gerçekleşecek olan iş bırakma eylemi ve basın açıklamasına CHP olarak katılım sağlayacağız” diyerek bilgilendirme için Çeker ve Çağlar’a teşekkür etti


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki