Sağlık Kurulu raporunu almak kolaylaşacak

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:40

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney, devlet hastanelerinde verilen ve alınırken büyük zorluklar çekilen Sağlık Kurulu raporu ile ilgili yaptıkları çalışmanın 6 ay içinde biteceğini belirtti. Ergüney, çalışma ile artık rapor almanın kolay alacağını belirtti.

 

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney, hastanelerde büyük sıkıntılarla alınan ve özellikle engellileri ilgilendiren Sağlık Kurulu raporu ile ilgili proje başlattıklarını belirtti. Kurdukları profesyonel ekip ile Sağlık Kurullarının gezilerek eksiklerin tespit edildiğini belirten Ergüney, 6 ay içinde yapılacak çalışma ile artık sağlık kurulu raporunun alınmasının çok kolayı olacağını belirtti. 6 hastanede engelli sağlık kurulu raporunun verileceğini belirten Ergüney, bu çalışmanın ardından 10 hastanede de sağlık kurulu raporunun verileceğini kaydetti.

SAĞLIK KURULU YÜRÜMÜYOR

Devlet hastanelerinde sadece sağlık hizmetleri değil, bazı idari hizmetlerinde verildiğini belirten Ergüney, “Özellikle engellilere verilen sağlık kurulu raporu verilmekte. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu devlet hastanelerimizde bu sağlık kurulu hizmetlerinin tam yürümediğini gördük. Profesyonel bir grubumuz tüm sağlık kurumlarımızı gezerek sağlık kurulundaki aksaklıkları tespit ettiler. Randevu sisteminde, çevre illerden gelen talepler, müracaatların bazı yerlerde kolaylaştırılabileceğinin fark edilmemesi gibi sorunlar tespit ettik” dedi.

ÖNLEMLER ALACAĞIZ

Fiziki mekan, vatandaşların müracaatlarının kolaylaştırılması gibi hizmetleri rahatlatan çalışmalar yapacaklarını belirten Ergüney, “Önümüze 6 aylık bir süreç koyduk. İlimizde tüm devlet hastanelerinde sağlık kurulu raporlarının en kolay şekilde alınacağı bir çalışma ortaya koyacağız. Bu çalışma ile vatandaş randevusunu kolay bir şekilde alacak. Çağrı sistemi üzerinden randevuları alarak il dışı gelen talepleri kısıtlamayı planlıyoruz. Önceliğimiz ilimizdeki insanların hizmet alması. Sağlık kurulu raporları için yapılacak muayenelerin daha sağlıklı olması için çalışma yapılacak” dedi.

KARAMÜRSEL’DE BÜYÜK DEĞİŞİM OLACAK

Tıbbı cihaz yatırımları ile ilgili yaptığımız açıklamanın ardından Gölcük Devlet Hastanesi’nin tomografi cihazının önümüzdeki ay geleceğini belirten Ergüney, “Ocak ayından itibaren burada tomografi hizmeti verilebilecek. Karamürsel Devlet hastanesi içinde girişimde bulunduk ve burada da 2-3 ay içinde tomografi cihazı gelecektir. Karamürsel Ek Binası için proje çalışmaları bitti ve 2-3 ay içinde ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Ek bina Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. ek binada ameliyathaneler, konforlu yatak servisleri olacak. Ek bina bittiğinde eski ve yeni binadaki tüm yataklar nitelikli yatak olacak. Ayrıca Acil bölümü içinde çalışma yaptık. Acil yenilenecek ve modernleştirilecektir. Karamürsel’i yapacağımız bu çalışmalarla hastane yenilenmiş olacak” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki