Sağlık çalışanları terörü lanetledi

Sağlık çalışanları terörü lanetledi
14 Mart 2016, Pazartesi - 23:53

14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada terörü lanetleyen Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, “Milli birliğimize nifak tohumları saçarak bozmalarına fırsat vermeyeceğiz. Sağlık çalışanları olarak insanlık katillerini lanetliyoruz.

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.  “Bugün 14 Mart 2016, tıp öğrencilerin işgale başkaldırısının 97. yılı. Ezelden beri hür yaşamış Milletimizin işgale boyun eğmeyeceğini haykırdığı ve tıbbiye öğrencilerinin yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıl dönümündeyiz,  İşgale karşı bağımsızlık mücadelesinin gizli adı oldu “Tıp Bayramı”. Bu milletin hekimleri, bu milletin yeniden dirilişi için o gün nasıl kenetlendi ise bugün de büyük  ve güçlü Türkiye idealimize her zamankinden daha çok bağlı olduğumuzu, hekimler olarak bütün dünyaya ilan ediyoruz.

 

TÜRK MİLLETİ KAZANACAKTIR

Dün Başkentimizde hasta olmasın diye üzerine titrediğimiz insanlarımızı, masum canları, alçakça bir saldırıda kaybettiğimi ifade eden Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney,“Saldırıda yaralanan insanlarımızı hayatta tutabilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Evet Acılıyız. Ancak bu milletin acılarla yoğrulmuş şanlı tarihinin üzerimize yüklediği sorumluluğun her zamankinden daha fazla farkındayız. Bu alçakça saldırılarla ölüm kusan insanlık düşmanları kaybedecek, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen medeniyet anlayışını temsil eden Büyük Türk milleti kazanacaktır”, şeklinde konuştu.ü

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

14 Mart 1919’da kadim başkentimiz İstanbul’u işgal etmeye kalkanlara karşı direnen tıbbiyelerden miras kalan milli ruhu hiçbir güç söndüremeyecektir diyen Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, sözlerini şöyle tamamladı. “Bugün Türkiye’nin dört bir yanında çalışan hekimler olarak milletimizin birliğine ve ecdadımızdan miras aldığımız bağımsızlık ruhuna  büyük bir onurla  sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Terörün; huzurumuzu kaçırmasına, milli birliğimizi nifak tohumları saçarak bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Sağlık çalışanları olarak insanlık katillerini lanetliyoruz. Teröre kurban verdiğimiz insanlarımızı rahmetle anıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki