Sağlar, İktidara Seslendi

Sağlar, İktidara Seslendi
25 Eylül 2016, Pazar - 16:30

CHP Çayırova İlçe Örgütü Öncülüğünde Gerçekleşen Programda Ev Sahipliği Yaptı.CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Çayırova’da Gerçekleşen Feto Panelinde İktidara Seslenerek Yanlışlarınızı Halka Yüklemeyin Dedi.

CHP Çayırova İlçe Örgütü tarafından ‘Fettullahçı Terör Örgütü ve Diğer Cemaat Yapılanmaları’ konulu bir panel gerçekleştirildi. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki panele CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ile Tahsin Tarhan, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, ilçe kadın kolları başkanı Suna Çınar, ilçe gençlik kolları başkanı Muhammed Uslu, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kandın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, il ve ilçe yöneticileri, CHP Gebze, Darıca ve Çayırova Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaya,Yaşananların En Büyük Sorumlusu  İktidardır

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra ilk olarak konuşan CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya şunları söyledi: “Bugün burada 15 Temmuz’da bir kalkılmaya girerek, laik devleti yıkmaya çalışan, devletin içine sımış diye ifade edilse de devletin tüm kademelerine yerleştirilmiş bir terör örgütünü tartışacağız. Geldiğimiz nokta çok vahim. Bir cemaat devleti ele geçirmiş. 15 Temmuz’dan sonra bir Yenikapı mutabakatı ortaya çıktı. Ancak mevcut hükümet bu mutabakatı tüm yanlışlara evet diyeceğiz diye anlamış. Bu yanlışlıklar tasvip etmiyoruz dedi.

Sağlar, Aslan Sosyal Demokratlar

CHP Çayırova ilçe örgütü öncülüğünde Çayırovaya gelen CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, salonun doluluğu partililerin yoğun ilgi gösterdiği panelde sözlerinin başında Sağlar” Hoş geldiniz Aslan Sosyal Demokrat partililerimiz ile sözlerine başladı. Bu terör örgütünü bahane ederek kamudan insanların tas뷭ye edilmesini asla göz yummayacağız. CHP Çayırova ilçe örgütü olarak bu konuda hassas olduğumuzu ve mağdur olan herkesin yanındayız. Bu darbe laik Türk cumhuriyetine ve demokratlara yapılacaktı. AKP’liler bu cemaatle birlikte olmuşlardı. Biz bunlarla bir ilişiğimiz yoktu. Belki darbe olsaydı bizim iꜶahımız bellerlerdi. Bu panelde destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi."

Sağlar, Ülkemizi Bataklığa Sürüklüyorlar

 Kaya’nın ardından konuşan CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar şunları söyledi: "15 Temmuz’da bir hain saldırı ile karşı karşıya geldik. 15 Temmuz’da 241 kişi şehit oldu. 50 kişisi emniyette görevli olan polisti diğerleri ise sade yurttaştı. FETÖ’ye katılan TSK’nın toplamı içerisinde ancak yüzde 1,5 idi. 35 uçak, 37 helikopter, 245 tank ve zırhlı araç, 8 bin 651 asker kullanıldı. OHAL’den bugüne kadar 60 bin kamu görevlisi işten çıkarıldı. 114 işadamı hakkında yakalama kararı, FETÖ’ye finans sağlayan şirkete kayyum atandı. Adil yargılamanın yapılmadığın görüyoruz. Özellikle askeri okulların kapatıldığı ve şehir dışına çıkarılan kararnameler var. 15 Şehidimiz var Askeri alanlar çok değerli yerler ve tek ağaçlık olan yerlerdir. Bu arazilere verilecek? Başbakan bu yerler piknik yeri olacak dedi. Asıl büyük yerden talimat gelecek. İçimizde bulunan sıkıntı 14 Temmuz’dan farklı değil. Baskı, demokratik hakların askıya alınması, yargı, korkuttu, aşağılama devam ediyor. TSK’nın yapısı farklılaştırıldı. TSK Cerabblus’a girdi. Kiminle savaştığımızı bilmediğimiz bir savaşın içindeyiz. Tankların içinde bugüne kadar 15 şehidimiz var. Bir ülkenin toprakları içinde savaş yapıyoruz. Bizim çocuklarımız üzerinden birisi bir savaş çığırtkanlığı yapıyor.

 Sağlar, Fetocuları Bugünlere Kim Getirdi

AKP’nin kuruluşunda yer alan Fettullah Gülen, dün kardeş ve kankaydılar.  İkditar partililer halka nasıl hesap vereceksiniz dedi, Aldatıldık ve rabbim ile halkım bizi bağışlasın diyor. Bu FETÖ’cülerin bir numarasında işe başlamak gerek. Devlete sızmışlar diyorlar. Emniyet müdürünün atanması için üç imza gerekiyor. İlgili bakan, başbakan ve cumhurbaşkanın imzası gerekiyor dedi 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki