Saadet’in billboard afişlerine çirkin saldırı

28 Nisan 2015, Salı - 18:49

Saadet Partisi’nin 3 Mayıs Pazar günü Kocaeli’de yapacağı miting öncesi davet niteliğinde olan billboardlardaki afişine çirkin bir saldırı gerçekleşti. Saldırıyı kim ya da kimlerin yaptığı araştırılıyor

Milli İttifak adı altında seçime giren Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi, 3 Mayıs Pazar günü Kocaeli’de büyük bir miting düzenleyecek. Düzenlenecek mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katılacak. Partililer bu büyük mitingi duyurmak amacıyla günler öncesinden billboardlara ilan asmıştı. Fakat bu ilanların bazıları, farklı amaçlar taşıyan kişi ya da kişilerce saldırıya maruz kaldı. Saldırının kim ya da kimler tarafından gerçekleştirildiği araştırılıyor.

 

SAADET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan saldırı ile ilgili olarak Saadet Partisi’nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Saadet Partisi’nin 3 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştireceği miting için Kocaeli genelinde oluşturulan billboard reklamları kamuoyunda büyük ses getirdi. Ancak Saadet Partisi’nin gerçekleştirmiş olduğu bu atılımı ve yükselişi hazmedemeyen bazı güçler tarafından farklı grupların altına gizlenerek saldırı yoluyla bastırmaya çalışmaktadırlar. Gerekli suç duyuruları yapılacaktır. 7-8 adet bilboardlarımız yırtılmış, 4-5 adet bilboardlarımız da üzerine boyanarak etkisiz kılınmaya çalışılmıştır. Gerekli yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.” denildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki