SAADETDE AKSU DÖNEMİ

SAADETDE AKSU DÖNEMİ
08 Mayıs 2016, Pazar - 19:56

 

 

Çayırova Saadet Partisi 3.’cü Olağan Kongresi Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kalamak’ın Katılımı İle Büyük Bir Coşku İle Gerçekleşti.

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatının 3. olağan ilçe kongresi dün gerçekleştirildi. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf Aksu tek aday oldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak Yaptığı Konuşmasında “Tek Çare İslam Birliği Dedi.

 

Gerçekleşen kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP Şırnak İl Başkanı Hüsamettin Duman, Saadet Partisi Gebze, Darıca, İzmit, Derince, Başiskele, Kandıra, Gölcük, Körfez ilçe başkanları, MHP Çayırova İlçe Başkanı Fatih Kartal, Anadolu Gençlik Derneği Çayırova Şube Başkanı Fatih Yeşil, Çayırova Çesder başkanı Mehmet Atik, Çayırova Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın, Kızılay Çayırova Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, Erbakan Vakfı Çayırova Şube Başkanı Osman Öğüt, Çayırova Gençlerbirliği Başkanı Muzaffer Çetin delegeler ve partililer katıldı.

Divan başkanı İbrahim İlhan olurken Recep Sarıdoğan, Necati Korkmaz ve Selim Çetinkaya seçildi.  Divan seçiminin ardından istiklal marşı okundu. Faaliyet raporu okunarak oylandı. Faaliyet raporundan sonra mali rapor okunarak oylandı.

 

AKSU, SAADET İKTİDARA YÜRÜYECEK

Siyasi konuşmalar bölümünde ilk olarak Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu bir konuşma yaparak, “Kongrenin hayırlı getirmesini diliyorum Çayırova İstanbul’a açılan kapımızdır. İstanbul ve Kocaeli arasındaki sanayi bağlantıları ile en çok göç alan ilçeyiz. Sınırlarımızdan gasp edilen Fatih’in otağı ilçemiz için manevi destekçisidir. Bu görevi daha da yukarıya taşımak olacaktır. Bugünden itibaren Çayırova ilçe teşkilatı olarak seçim takvimini beklemeden çalışacağız. Başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan olmak üzere rahmete kavuşan tüm teşkilat mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum. Teşkilatlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Annelerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

EJDEROĞLU, DAVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Sinan Ejderoğlu, “Çayırova ilçemiz ülkesine, milletine sahip çıkan, sorumluluğunu bilen ve her türlü fedakârlığı gösteren bir ilçemizdir. Bugün aileler dağılıyor, gençler uçuruma sürükleniyor. Millet kutuplaştırılıyor. Manevi olarak çöküntü yaşıyoruz. Bunun üzerine bunlar unutulsun diye büyük gündemler oluşturuluyor. Bizi gündemimiz kendi insanımıza sahip çıkmaktır. Uyuşturucu ve ahlaksızlıkla imtihanı olanları kurtarmaktır. Tarihi sahnesinde bu yaşananların nokta kadar değeri yok. Biz üzerimize düzeni en iyi şekilde yapacağız. Bize verilen bu görevlerde teşkilat olarak elimizden geleni yapıyoruz. Eski ilçe başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra seçecek olan arkadaşlarımız çıtayı daha da yükseltecek. Kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

 

KAMALAK, SAADETTE COŞKU HİÇ BİTMEYECEK

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Kongremizin herkese hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün aynı zamanda anneler günü. Bizim içim 365 günü her bir günü anneler günüdür. Bizde kadın annedir, eştir, haladır, kızımızdır, bacamızdır. Ama diğerleri bacı yerine bayan kavramını koydular. Şuan mücadelesini verdiğimiz sistemde ilahi nizamı harekete geçirmektir. Bu yolda sizler büyük görev düşmekte. Sizler sıradan bir partiyi temsil etmiyorsunuz. Sizin sayınız ne olursa olsan dünyanın en şerefli teşkilatın mensuplarısınız. Bir davanın haklılığı ilahi idareye uygunluğu ile ölçülür.

 

KAMALAK, İKTİDAR FATURAYI HALKA KESİYOR

Peygamberimizin bize bıraktığını 2 emaneti milli görüşten başka savunan ve uygulamayı savunan başka teşkilat yok. Hem ülkemiz hem İslam âlemi ve dünya kritik bir dönemden geçiyor. Şehit uğurlamayan ilimiz kalmadı. Kiminle savaşıyoruz. Dün Çanakkale’de bu vatanı savunanların evlatlarına ne oldu. Bu kanın akmamasının çaresi milli görüştür. AK Parti bir menfaat çetesi olduğu için bu kanı durduramaz. Siz Erbakan’ı menfaat için hep bağrından hem sırtından bıçakladınız. Siz yüzde yüz oy alsanız da ülkeyi idare edemezsiniz. AK Parti sen millet kesesinden kumar oynadın faturayı da millete kestiler.

KAMALAK, ÇAYIROVADAN İKTİDARA YÜKLENDİ

Ergenekon, Balyoz dediler tutukladılar. Şimdi de her biri tazminat açıp kazanıyor. Faturayı millet ödüyor. 3,5 milyon Suriyeli Türkiye’de faturayı millet ödüyor. Çözüm süreci dediler. Şimdi ise faturayı fidan gibi gençler ödüyor. Şimdi ise başkanlık sistemi istiyorlar. AK Parti’nin gittiği yol yanlış. Yanılmadıkları bir konu yok. Kendileri değimliydi o Türkçe olimpiyatlarında Allah sizden razı olsun, devletin yapamadığını siz yaptınız deyip daha sonra da ne istediniz vermedik dediler. Teröristlerin de anaları ve babaları var. Öldürülen teröristlerin yakınları akın akın dağa çıkıyor. 400 bin insan güneydoğudan göç ediyor. Bu ülkenin kavgaya değil barışa ve kardeşliğe ihtiyaç var.

 

 

KAMALAK, ÜLKEMİZ BİR AN ÖNCE HUZURA KAVUŞSSUN

Ülkenin gündemi işsizliktir, içi boşaltılmış hukuk, barışın sağlanmasıdır. Ülke bu kadar gerildikten son yaşananlar şaşmıyoruz. Biz bu ülkenin bir serçesinin bile heba edilmesine karşıyız. Devleti yönetenler bir kısmı insanları vatan haini ilan ederlerse bazı insanlar da kendilerini vatansever diyerek o insanlara saldırır. Parti olarak ana gündemimiz içeride barışı sağlamaktır. Bunun yolu da meclisten geçer. Meclisin durumunu gördünüz. Bu millet bunu hak etmiyor. Yanlış politikalar sonucunda 3,5 milyon mülteci var. Ülkemiz bir mülteci kampı ve batının da sınır karakolu durumuna getirildi. Amaçları dokunulmazlıkları kaldırmak değil. Kendi pisliklerini muhalefete kaldırtmaktır.

 

 

BAŞKAN YUSUF AKSU VE YENİ YÖNETİMİ

Yönetim kurulu ilçe başkanı Yusuf Aksu, asil üyeler; Zeki Özçelik, Murat Demiral, Battal Öztürk, Selahattin Karahan, Gültekin Aktaş, Fatih Karabulut, Mustafa Ballı, Tuncay Karacan, Ali Uçar, Fikret Ayyıldız, Cafer Demirel, Sadık Özdemir, Ercan Ertaş ve Yusuf Ecevit.

İl kongre delegeleri; Yusuf Aksu, İlhami Bayrak, Zeki Özçelik, Murat Demiral, Battal Öztürk, Selahattin Karahan, Gültekin Aktaş, Fatih Karabulut, Mustafa Ballı, Tuncay Karacan Ali Uçar, Fikret Ayyıldız, Cafer Demirel, Sadık Özdemir, Ercan Ertaş, Yusuf Ecevit, Necati Apaydın, Beyler Eryılmaz, Erdal Durdağ, Adil Aydın, Yılmaz Gök, Müslüm Çelik, Haydar Demirkıran, Soner Demiral, İbrahim Zengin, Mehmet Kul, Abdullah Deliibrahimoğlu, Resul Sağcı, Selahattin Güneş, Orhan Vural, Adem Şişman, Adnan Çavuşoğlu, Veysi Demir, İbrahim Bakar, Fuat Aktaş, Aynur Karaca, Atife Güney Ecevit, Derya Ballı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki