Saadet Seçim startı veriyor!

26 Ağustos 2015, Çarşamba - 14:31

Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu partisinin il binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek il teşkilatı olarak seçime tek parti olarak girecek şekilde hazırlandıklarını belirtti. Ejderoğlu, 31 Ağustos’da il divan toplantısıyla seçim startını vereceklerini söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ilçe başkanlarıyla yapacağı toplantı öncesi il başkanlığında bir basın açıklaması düzenledi. İl başkanı Sinan Ejderoğlu basın açıklaması sırasında gidilecek erken seçimde ‘İttifak olacak mı?’ ve ‘Milletvekili listesinde bir değişiklik yapılacak mı?’ sorusu üzerine, “Şuan için ittifak konusunda net bir durum yok. İl teşkilatı olarak seçime tek parti girecek gibi çalışıyoruz. 31 Ağustos Pazartesi saat 20.00’da il divan toplantısı ile seçim startımızı vereceğiz” dedi.

 SÜREÇ PKK’YA MEVZİ KAZANDIRMIŞTIR

Basın açıklaması sırasında sözlerine başlamadan önce basın mensuplarına teşriflerinden dolayı teşekkür eden Ejderoğlu ülkemizin son dönemlerde yaşadığı terör olaylarına değinerek hükümetin barış süreci altında yürüttüğü siyaseti eleştirdi. Ortadoğu’nun kan ve gözyaşı içinde boğuştuğunu dile getiren Ejderoğlu, hükümetin yürüttüğü barış süreci için, “Ne Yazık ki bu süreç barışı sağlamak yerine Güneydoğu bölgemizin küresel güçlerin laboratuarına dönmesine ve PKK terör örgütüne mevzi kazanma fırsatı vermiştir. Tüm bunların sonucunda gencecik bedenler toprağa veriliyor, ailelerin yüreği yanıyor. Ülke olarak biz kaybederken, küresel güçler kazanıyor” diye konuştu. 

ÇÖZÜMÜN ADRESİ SAADET

7 Haziran’da milletin hiçbir partiye hükümet kurma yetkisi verdiğini ifade eden Ejderoğlu, “Milletimizin siyasi partilere mesajı netti. ‘Kutuplaşmayı, kavga dilini ve kısır çekişmeleri bir kenara bırakın, ülke ve millet ortak paydasında uzlaşın’ mesajını milletimiz ortaya koydu. Bu mesaj ne yazık ki koalisyon kurma ihtimali olan siyasi partilerce doğru algılanmadı ve ülkeyi selamete götürecek bir koalisyon da oluşturulamadı. Ekonomimizin alarm verdiği, terörün şehirlerde kol gezdiği bir ortamda, kişisel ve parti ikbali düşünerek ülkeyi hükümetsiz bırakmak, en basit ifadeyle gaflettir, basiretsizliktir. Şu geçirdiğimiz yetmiş günlük seçim sonrası süreç bize, mecliste bulunan siyasi partilerin hiçbirinin memleket meselelerine dair bir çözümlerinin olmadığını göstermiştir. Böylesine kritik bir dönemde iş tarihimizde de olduğu gibi Saadet Partimizin omuzlarındadır. Saadet Partimiz tertemiz geçmişi, tertemiz kadrosu ve tertemiz projeleriyle, çözümün tek adresidir” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki