Rusya'nın yaptırımlarına karşı, 3 aşamalı paket!

Rusya'nın yaptırımlarına karşı, 3 aşamalı paket!
05 Aralık 2015, Cumartesi - 10:20

Rusya düşünsün

, yalan ve iftiralarla krizi tırmandırmaya çalışan Rusya'ya mesaj gönderdi: Rusya krizi tırmandırıyor. Sonrasında ne yapılacağı konuşulamıyor. Rusya'nın yaptırımlarına karşı, 3 aşamalı bir paket geliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan'a yaptığı resmi ziyaret sonrası uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Rusya ile yaşanan krize ilişkin değerlendirmede bulunan Davutoğlu, önemli açıklamalar yaptı: 

 HEP şunu da söyledik, 'Türkiye'ye dönük bir tehdit oluştuğu anda gerekli tedbiri alırız'. Nitekim aldığımız tedbir sebebiyle Rusya ile kriz yaşıyoruz. Ama herkes de gördü ki Türkiye kendi güvenliğini ilgilendiren bir sorun söz konusu olduğunda, asla tereddüt etmez ve gerekli adımı atar. Dolayısıyla ister koalisyonla birlikte yürütmekte olduğumuz çabalar, isterse onun dışında tek başına yapmamız gereken bir şey olursa her ikisinde de tereddüt etmeyiz. 
 SURİYE krizi herkesten çok Türkiye'yi etkiler ve Suriye'de krizin çözümüne de herkesten çok Türkiye katkıda bulunabilir. Kriz konusunda hangi noktadayız? Bir, krize sebep teşkil eden olgusal boyutu var, diğeri de o krizi tırmandıran psikolojik boyutu var. Bazen psikolojik boyutu, olgusal boyutun çapını aşar. Öyle bir durumla karşı karşıyayız. Öncelikle bu psikolojik kıskaçtan, çıkmazdan bir an önce uzaklaşmak lazım." 
 RUSYA krizi tırmandırıyor. Sonrasında ne yapılacağı konuşulamıyor. Bu konuyu sağlıklı bir şekilde konuşmalıyız. Rusya'nın yaptırımlarına karşı yapısal tedbirler için 3 aşamalı bir paket hazırlanıyor. 
 ÇAVUŞOĞLU-Lavrov görüşmesi olumlu, gayet medeni bir toplantı oldu. Bir görüşmede her meselenin çözülmesi zor. 
 TÜRKMENLER'in kanton kurması konusunda yaklaşımımız belli. Prensip olarak olumlu bakmıyoruz, çünkü kantonlar kopuş getirir. 
 DAEŞ'in Fırat'ın batısından ve Türkiye sınırından temizlenmesi esnasında misilleme tarzında yapılacak her eylem, DAEŞ'e hizmet etmektir. 
 TAHİR Elçi'nin öldürülmesinde tek sorumlu PKK'dır.

PKK'LILARA ARKADAŞ DEMESİ YAKIŞMADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtigimiz günlerde hendek kazan PKK'lı teröristler için, "Arkadaş" ifadesini kullandı. Sert tepkilere neden olan bu durum nedeniyle Kılıçdaroğlu'nun morali bir hayli bozuldu. , bu konuyla ilgili olarak,"PKK'lı teröristlere 'arkadaş' demesi yakışmıyor. Sanırım sehven söyledi" dedi.

BAŞKANLIK NET BİR SİSTEMDİR
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, başkanlık tartışmaları için de açıklamalar yaptı: Biz suhuletle hep beraber konuşulması ve Türkiye'de tekrar tekrar değişmeyecek net sistem 'başkanlık' diyoruz. Başkanlıksa net bir sistem, parlamenter ise net bir sistem olmalı. Türkiye karma sistemi kaldırmıyor. Yetki ve sorumluluk ilişkisi doğru tanımlanmalı. Türkiye'nin anayasasının yapısı bozuk. Bütünüyle yeniden yazımına ihtiyaç olan bir tablo. Bunu muhalefetle konuşarak yapmak lazım. Partili cumhurbaşkanlığı için de anayasanın değişmesi lazım. Onu da muhalefetle konuşmak lazım...

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki