Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamalarla iktidara yüklendi. Korkmaz, “94 ruhunu çağırıyorlarmış. Kimsenin ruh çağırmasına gerek yok, bu ruh Saadet Partisi’ndedir” dedi.

Saadet Partisi’nin Gebze’ye belediyeciliği getirdiğini ve her daim seçimlerde iddialı olduğunu dile getiren Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, “Biz Gebze’de her zaman iddialıyız ve her şeyin temelini biz attık. İktidardaki arkadaşlar kendilerini 94’ün devamı olarak addetseler de biz bu durumu ret ediyoruz. Diyoruz ki; ‘bunlar 2004 den beri iktidardalar, 94 belediyeciliği bize ait bunun altını çizmek gerek, son zamanlarda 94 ruhunu çağırıyorlar, ruh çağırmaya gerek yoktur bu ruh burada Saadet partisindedir.’ Bu ruh burada ve bu ruhla Allah’ın izniyle Gebze Belediyesi’ni alarak, yerelden genele doğru tekrar iktidar olacağız. Bizim muhaliflerimiz şunu bilmelidirler ki, hiçbir zaman onlara karşı adaletsizlik yapmayacağız, bizim yanımızda olan arkadaşlarımızda bilmelidirler ki hiçbir zaman iltimasa tabi tutulmayacaklardır. Bu iki husus bizim için çok önemlidir. Bizim en büyük projemiz bu günkü israfın önüne geçmek olacaktır. Bugünkü israfın önüne geçince Gebze’de yapılacak olanlar belli, sorunlar belli, nasıl bir havuz sistemi kurup ortadaki parayı kullandıysak Gebze’de de aynı sistemi uygulayacağız. Biz israfı önleyip, bugün ki saltanatı, şatafatı bitirince her şey kendiliğinden düzelecek” diye konuştu.

 

TEZGAH BOZUK

Konuşmalarında Erbakan’dan örnekler veren Korkmaz, “Biz bütün partilere eşit mesafedeyiz. Bizim için hepsi bu ülkenin evlatlarıyla yürütülen teşkilatlardır. Şuna da inanıyorum; hiçbir parti bu memleketi batıracağız felsefesiyle siyasete başlamamıştır ama burada as olan tezgâhın kendisidir. Rahmetli hocamızın tabiriyle tezgah bozuksa ve tezgah bozuk ürün çıkarmaya devam ediyorsa onun başına kim geçerse geçsin, o tezgahta ürün bozuk çıkmaya devam edecektir. Şahıslarla bu iş olmaz, bizim tezgahımızda format bellidir. Onlar geldiklerinde söktükleri, rüşvet alanda verende yazıları elimizde duruyor. Biz gelince o tabelaları yerlerine asacağız ve bu çarpık, bozuk düzene son vereceğiz” dedi.

 

BELEDİYECİĞİ BİZ GETİRDİK

Nasıl bir aday seçeceklerinin de tüyosunu veren Korkmaz, “Bizim adayımız; siyasetinde, ticaretinde hiçbir şeye bulaşmamı olacak. Toplum tarafından kabul görmeyen hiç bir kişiyi aday etmeyiz. Bizim olmazsa olmazlarımızın başında gelen kriterlerimiz var. Başka partilerin kimi aday çıkardığı bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz kendi kriterlerimizde ki adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Bu bir genel seçim değil, bu bir yerel seçim vatandaşlarımız bu hususu göz önünde bulundurarak oy kullanmalıdırlar. Yerel yönetici seçeceğimiz için vatandaşlarımızın bizim geçmişimizdeki portföyümüze bakmalarını istirham ediyorum. Gebze’ye belediyeciliği biz getirdik ve yeni dönemde de halkımızın desteğiyle ikinci bir belediyecilik anlayışıyla Gebze’mize hizmet getireceğiz” şeklinde konuştu.