Röntgen teknisyenlerine soruşturma

02 Şubat 2016, Salı - 15:50

Geçtiğimiz günlerde bilindiği gibi Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde ki röntgen teknisyenleri ağır çalışma koşulları nedeniyle Başhekimliğe bir dilekçe vermiş ve bu duruma dikkat çekmişti.

Çalışma koşullarına çözüm arayan röntgen teknisyenleri bu kez soruşturma şoku yaşıyorlar.Gazetemizin edindiği bilgiye göre Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimliği,13 teknisyen hakkında soruştum başlatmış.Gerekçe ise şikayet dilekçesinin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü yerine direk olarak Başhekimliğe verilmesi olarak gösterildi.Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde ik röntgen teknisyenleri ise bu duruma tepki gösterdiği ifade ediliyor. Teknisyenler verdikleri dilekçede şu görüşlere belirtmişti, "13.01.2016 tarihli dilekçemizde belirttiğimiz sorunların tümü sizin de ilgili yazınızda belirttiğiniz gibi; 30 teknisyen kadrosunun işini 15 teknisyenle yapıyor oluşumuzdan kaynaklıdır. Ve bizim de söylemeye çalıştığımız; yaklaşık bir yıldan fazladır çekiyor olduğumuz bu yoğunluk çalışma barışını giderek bozan etkilerde bulunmaktadır.  Yaşadığımız sorunlar,  hastaların yoğunluktan ve çok sıra beklemekten dolayı kişiliğimizi ve onurumuzu incitici sözlerle bize tepki göstermeleri, kimi fiili durumlarda can güvenliği kaygıları yaşamamız ve dilekçemizde belirttiğimiz konular bir bütün olarak tüm radyoloji teknisyenleri olarak yaşadığımız sorunlardır. Ki tüm bu yaşananlardan sonuçta hepimiz etkilenmekteyiz. Özellikle altını çizmek isteriz ki; acil röntgende, özellikle tek teknisyen kaldığımız durumlarda, her biri en az 20 dakika süren portabl röntgen isteklerini karşılamak için, hatta tuvalet ve benzeri insani ihtiyaçlarımız için bile acil röntgen bölümünü teknisyensiz bırakmak zorunda kalıyoruz. Bir acil röntgen bölümünde bu yaratabileceği trajik sonuçlar düşünüldüğünde kabuledilemezdir. Tek istediğimiz de bir gün hastanemizi ve kendimizi hukuki anlamda zor durumda bırakacak bir sorun yaşanmadan bu duruma bir çözüm bulunmasıydı.  Bunları anlatırken tüm çalışma arkadaşları olarak yaşadığımız sorunları örneklemekti amacımız; kendimizi haklı çıkarma gayreti ve gerçek dışı beyanda bulunma niyeti değil. "

Öte yandan  Başhekim  Hürcan Alpay ise teknisyenlerin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ve makam atlayarak dilekçe verdikleri gerekçesiyle soruşturma açıldığını teknisyenlere bildirdi.

Kaynay:Gebze Demokrat 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki