Rio Kafilesi Hazır

Rio Kafilesi Hazır
11 Temmuz 2016, Pazartesi - 14:43

Ağustos ayında Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak Yaz Olimpiyatlarının 90 kişilik Türk Milli Takım kafilesinde ilimizden 2’si paralimpik oyunları olmak üzere 8 sporcu yer alıyor.

 

Önceki olimpiyata 9 sporcu gönderen Büyükşehir Kağıt bu kez 4’te kaldı. İki sporcumuz atıcılık ve judo, birer sporcumuz ise atletizm, bisiklet ve masa tenisinde madalya için yarışacak.

5-21 Ağustos tarihlerinde Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunlarında Türkiye toplam 90 sporcuyla temsil edilecek. Milli Takım kafilesinde ilimizden 8 sporcu yer alacak. Büyükşehir Kağıtspor olimpiyatlara 4 sporcu gönderiyor. Judocu Bekir Özlü ve atıcı Erdinç Kebapçı ile birlikte paralimpik oyunlarında mana tenisçi Neslihan Kavas ile görme engelli judoda Serdar Aydın madalya mücadelesi verecek. 2012 Londra Olimpiyatları'na Mavi-Beyazlı kulüp 2’i paralimpik olmak üzere 9 sporcu ile katılmış, paralimpik oyunlarında 2 gümüş, 1 bronz madalya kazanmıştı. Büyükşehir Kağıtspor’u önceki olimpiyatlarda hde Sibel Şimşek, Aylin Daşdelen, Nurdan Karagöz, boksta Fatih Keleş, Selçuk Eker, Engeli Hde Turan Mutlu, Özlem Becerikli, Görme Engelli judoda Murat Baştuğ, Paralimpik Masa Tenisi branşında ise Neslihan Kavas temsil etmişti. Brisasporlu bisikletçi Onur Balkan Rio’da derece hedefleyen sporcularımızdan biri. Gebze doğumlu olan ve bir önceki olimpiyatta Büyükşehir Kağıtspor adına yarışan boksör Selçuk Eker bu olimpiyatlara İstanbul Büyükşehir Kulübü sporcusu olarak gidiyor. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün antrenör kadrosunda görevli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kulübü sporcusu Bekir Karayel atletizm branşında olimpiyat kadrosunda yer alıyor. İlimizde The Ness Otel’deki Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi’nde eğitim gören, İstanbul Avcılık ve Atıcılık Kulübü sporcusu Yavuz İlnam da Erdinç Kebapçı gibi atıcılık branşında ülkemizi temsil edecek. Bazı branşlarda henüz koto kazanan sporcular belli olmadı. TOHM’nden bir veya iki sporcunun kafilede yer alabileceği belirtildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki