Rejim değiştirilmek isteniyor

03 Şubat 2015, Salı - 22:10

Yahya Kaptan'da mahalle sakinleri ile bir araya gelen CHP Milletvekili Hurşit Güneş, Kocaeli'nin kötü yönetildiğini söyleyerek “Sakın umutsuzluğa kapılmayın, her şey güzel olacak" dedi.

 

Yahya Kaptan'da mahalle sakinleri ile bir araya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu, Emekli Sen Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Turgut, CHP Milletvekili aday adayı Semra Başlak ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Güneş’in konuşmasının ardından toplantı soru cevap şeklinde devam etti. 

GREVİN ERTELEMESİNİ ELEŞTİRDİ 

Geçtiğimiz hafta Kocaeli’ni yakından ilgilendiren bir konu vardı diyen CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, “Birleşik Metal İş geçtiğimiz hafta 22 iş yerinde grev kararı aldı. Yüzde 12 gibi bir zam istiyorlar. Çok büyük bir istek değil. Ancak hükümet güvenlik nedeniyle grevi erteledi. 15 bin kadar işçi mağdur durumu düştü. 15 binin dışında çalışan işçiler bu mağduriyeti taşımıyor. Çünkü bunlar sarı sendika dediğimiz sendikaların üyesi” dedi. 

CUMHURİYET İLE HESAPLAŞMA

Genel seçimlerinin gerçekten hayati bir seçim olduğunu söyleyen Güneş, “Rejim değişikliği ile karşı karşıyayız. Bu bir gerçek. Türkiye’de rejim değiştirilmek isteniyor. Neyi değiştireceksin ki başkanlık sistemini istiyorsun. Asıl istenen başkanlık sisteminin gelmesi değil, rejim değişikliğidir. Cumhuriyet devrimleri ile bir hesaplaşma var. Bunu herkes görsün” diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki