Proje Türkiye İçin Örnek Temsil Ediyor!

02 Aralık 2014, Salı - 14:54

 

Medical Park Gebze Hastanesi Türkiye’de Bir ilke İmza Attı!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek Kuaför ve Berberlere ‘’Sık Karşılaşılan Dermatolojik Saç Problemleri ‘’ Anlattı!

 Gerek bayanlar gerekse erkeklerin en çok ziyaret ettiği mekânların başında berber ve kuaförler gelir. Kişisel bakım konusunda vazgeçilmez mekanlar haline gelen berber ve kuaförler hayatımızın temel unsurları arasında yer alıyor. Fakat toplu kullanıma açık olan bu  mekanların hijyenliği hep kafalarda soru işareti oluşturmuştur. Berber ve kuaförlerde görev yapan personelin hijyen ve sağlık konusunda ne derece eğitimli olduğu sıkça sorulan sorular arasındadır. Kendine özgü projeleriyle adından sıkça söz ettiren Medical Park Gebze Hastanesi yine alkışlanacak bir projeye imza attı. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda faaliyet gösteren berberler ile kuaförlere sağlık, hijyen ve bulaşıcı hastalıklar konusunda eğitimlerinin ilkini bu gün gerçekleştirdi.

 

İLK SERTİFİKALAR BU GÜN VERİLDİ!

Gerçekleşen proje hakkında açıklamalarda bulunan Gebze Berberler Kuaförler Odası Başkanı Kenan Çelik,  amaçlarının odaya üyelerini sık karşılaşılan dermatolojik saç problemleri konusunda bilgilendirmek olduğunu söyledi. Çelik şunları ifade etti;  “Bizler bu eğitimleri hem berber ve kuaförlerimizi hem de müşterileri koruma açısından çok önemsiyoruz. Bu gün 68 üyemiz sertifikasını aldı. Beklediğimiz gibi ilgili bir kalabalık vardı. “Sağlıkla Eğitim’’ sosyal sorumluluk projesi ile yeni bir çağ başlatıyoruz. Belirli gün ve periyotlarda Medical Park Gebze Hastanesi’nde, Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek’in vereceği eğitimlere, odamıza kayıtlı 850 üyemize bu eğitimleri vermeyi planlıyoruz.Eğitimleri yine ücretsiz ve özellikle tatil günlerinde yapacağız”

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK!

Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek ise berberler ve kuaförlerin işyerinde sıkça karşılaştıkları hastalıklar ile ilgili vermiş olduğu eğitim ile ilgili, “Bu bir farkındalık yaratma eğitimidir. Vermiş olduğumuz eğitimler salonlarında hizmet veren kuaförler ve berberlerin, hizmeti alan kişilerin karşılaşılabilecek saç ve deri problemlerine karşı bilinçli olmalarını sağlamış olacağız. İşlemlerde önlem almalarını sağlayarak erken teşhis ile bir çok kalıcı hasar ve hastalığın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu gün 68 Kuaför ve berberimize sertifikalarını verdik. Bilinçli bir toplum ile farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki