İzmit Alilkahya Mahallesi’nde U.A. adlı genç kıza saldırarak cinsel tacizde bulunduğu ve yaraladığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Polonyalı şahıs, tutuksuz yargılanmak istedi.

İzmit Alikahya Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl temmuz ayında halk otobüsünden inerek evine doğru yürüyen 20 yaşındaki A.U. Polonyalı Lukasz Majchrowski (28) tarafından tacize uğramıştı. Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti; A.U., otobüsten inerek evine doğru ilerlerken hemen indiği durağın karşısında bulunan otelden Lukasz Majchrowski isimli bir Polonyalı işçi peşine takıldı. Polonyalı işçi bir süre takip ettiği A.U.’yı karanlık bir sokakta sıkıştırdı. A.U.’nın arkasında geçen Polonyalı Majchrowski elleriyle ağzını kapatarak U.A.’yı yere yatırdı. 

Genç kızın direnmeye başlaması üzere Lukasz Majchrowski yerde bulduğu parke taşını U.A’nın kafasına vurdu. O esnada bağrışmaları duyan çevredeki vatandaşlar genç kızın yardımına koştu. Seslerler üzere olay yerinden kaçan Lukasz Majchrowski kaldığı otele giderken, U.A. ise hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri çevredeki MOBESE kayıtlarını inceleme altına alarak Polonyalı işçiyi kaldığı otelde yakaladı. Mahkemeye çıkarılan Lukasz Majchrowski tutuklanarak Kandıra T Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Sanık bugün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mağdur A.U. da salonda hazır bulundu. Şahıs için Polonya Interpol’ünden adres tespiti istendi. Rapor mahkemeye ulaştırıldı. Şahsın avukatı ise duruşmaya katılmadı. Tutuklu sanık Lukasz Majchrowski, “Ben iddiaları kabul etmiyorum. Polis geldiğinde üzerimde ne bir çamur ne de kan lekesi vardı. Tutuksuz yargılanmam istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, gelen evrakların incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.