Polisten öğrencilere e-güvenlik eğitimi

15 Mayıs 2015, Cuma - 19:58

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, lisede öğrenim gören gençleri, sanal dünyanın tehditlerine karşı güzel bir eğitim programı ile uyardı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, lise çağındaki gençlere yönelik oldukça faydalı bir eğitim programına imza attı. Siber Suçlar Şubesi Derince Yenikent Anadolu Lisesi’nde gençlerin interneti güvenli ve bilinçli kullanması, sanal alemde karşılaşabilecekleri tehlikelerin farkına varması amacıyla ‘İnterneti Bilinçli ve Güvenli Kullanma Eğitimi’ verdi. Eğitimde teknolojinin oldukça faydalı olduğu ancak bir çok tehlikeli yönü bulunduğu belirtilerek, gençler tehlikeye karşı uyarıldı.

 

BÜYÜK İLGİ
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Sadettin Ataş verdiği eğitimde, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için yapılması gerekenler ve gençlerin sanal ortamda karşılaşılabileceği tehditler ve alınabilecek önlemler anlatıldı. Öğrencileri verilen eğitime büyük ilgi gösterdi.

 

BU ÖNLEMLERİ ALIN
İnternete bağlanırken ve kullanırken uyulması gereken Kuralları anlatan Polis memuru Sadettin Ataş, siber suça maruz kalan mağdurların yapması gerekenleri anlattı. Sanal ortamda mağdur olmamak için alınabilecek önlemleri tek tek sıralayan Ataş “Özel içerikli fotoğraf, bilgi ve belgelerin kesinlikle çoklu paylaşıma sahip sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmamalıdır. Ortam sanal olsa da, işlenen suç gerçektir. Tanımadığınız ve güvenmediğiniz kişilerden gelen mesajlara çok dikkat edin. Ev adresi, telefon numarası, TC kimlik numarası, doğum tarihi bilgilerinizi tanımadıklarınızla paylaşmayın. Basit tedbirler, sanal dünyadaki büyük kayıpları engeller” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki