Polisan geleneği bozmadı

09 Mart 2015, Pazartesi - 11:01

 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kocaeli İl Spor Kulüpleri Halkoyunları yarışması önceki gün İzmit Atatürk Spor Salonunda gerçekleşti. Yarışmaya katılan Polisan Ortaokulu Spor Kulübü Halk oyunları ekibi yine birincilikle bitirdi.

KOCAELİ BİRİNCİSİ OLDULAR

Türkiye Halk oyunları Federasyonu Kocaeli İl Spor Kulüpleri Halkoyunları yarışması önceki gün 33 kulübün katılımıyla gerçekleşti. Ayrı ayrı kategorilerde yarışan ekipler kıyasıya bir performans sergilerken, Yıldızlar Kategorisinde yarışmaya katılan Polisan Ortaokulu Spor Kulübü Halk oyunları ekibi yine geleneği bozmayarak İl birincisi oldu. Polisan Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 32 kişilik ekip Urfa yöresine ait halk oyunu ile hem seyirciyi hem de hakem heyetini kendilerine hayran bıraktı.

GELENEK BOZULMADI

Polisan Ortaokulu Spor Kulübü Yöneticisi Engin Hızlı ile Halk Oyunları Antrenörü Tekin Dursun yönetiminde performanslarını sergileyen öğrenciler Dilovası’na bir kupa daha kazandırırken, konuyla ilgili açıklama yapan Hızlı, “Her yıl düzenlenen bu organizasyonda yine gelenek bozulmadı. Öğrencilerimiz kendinden emin bir şekilde sahneye çıkarak performanslarını sergilerdiler ve Dilovası’na yine birincilikle döndüler.

KOCAELİ’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Şimdi Nisan ayı içerisinde Bingöl yada Adana’da düzenlenecek olan İl’ler arası yarışmalara katılacağız. İlimizi temsilen katılacağımız bu yarışmada da öğrencilerimize güveniyorum. İnşallah Türkiye yarışmalarında da Dilovası’na bir kupa ile döneriz” dedi.   

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki