Peygamber Sevdalıları Yoğun ilgi gösterdi

Peygamber Sevdalıları Yoğun ilgi gösterdi
03 Nisan 2016, Pazar - 20:54

İzmit Umut-Der ve Peygamber Sevdalıları Platformu İl Koordinatörlüğü, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle etkinlik düzenlendi

 

İzmit Umut-Der ve Peygamber Sevdalıları Platformu İl Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası sebebiyle düzenlenen “Vahdet ve Kardeşlik” temalı program Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirildi. Programa yoğun katılım sağlanırken programın başlangıcında Hafız Yunus Söğüt Kur’an okudu. Programa Umut-Der İl Başkanı İzzet Kazak, Kocaeli Hüda-Par İl Başkanı Davut Taştekin, Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül, Hüda-Par Düzce İl Başkanı Ahmet Kazak ve çok sayıda Umut-Der üyesi ile Peygamber Sevdalıları Platformu üyeleri katılım gösterdi.


TEK YAŞAM BİÇİMİ
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Umut-Der İl Başkanı İzzet Kazak, “Peygamber sevdalıları olarak bizler Kocaeli’de 8 senedir kutlu doğum programlarını düzenliyoruz. Ümmetin bugün içinde bulunduğu en büyük sıkıntı peygamberi tam anlamayışıdır. Bizler de peygamberi insanlara anlatmayı kendimize görev adlettik. Bugün bütün insanların bir yaşama biçimi vardır. Ancak Allah’ın kabul ettiği tek yaşam şekli peygamberin yaşam biçimidir. Bu anlamda programa katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


İLAHİ VE TİYATRO
Programın devamında Umut-Der ilahi grubu tarafından çeşitli ilahiler seslendirilirken Umut-Der Körfez çocuk tiyatro ekibi tarafından ‘Hz Ömer’in Müslüman oluşu’ konulu tiyatroyu oyununu oynadılar. Programda konuşan Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Gönül yaptığı konuşmasında İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in hayatını anlatarak, “Onun hayatını anlatmaya ne kalemler ne defterler yeter. Bizim önümüzde ki en büyük örnek en büyük rehberdir. Hayatı onun gibi yaşamalıyız” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki