Pehlivan'dan ilk açıklama

Pehlivan'dan ilk açıklama
04 Haziran 2016, Cumartesi - 21:13

Paralel Yapı-Fetö Operasyonu'nda gözaltına alınıp denetimli serbest bırakılan Çocuk Doktoru İsmail Pehlivan sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Denetimli serbest bırakılan ve hala yargılaması süren Çocuk Doktoru İsmail Pehlivan sosyal medya hesabından konu hakkında açıklamalar yaptı. "1. Haziran'da silahlı terör örgütü yöneticiliği suçlamasıyla hakkımızda verilen gözaltı kararı sonrasında yaşanılanlar, basında yazılanlar sonrasında bu açıklamayı dostlarla paylaşma gerekliliği doğdu." diyen Pehlivan şunları kaydetti:

Zorunlu açıklama:
 31. Mayıs günü ameliyat olan kardeşimin yanında refakatçi olmam nedeniyle 1. Haziran günü sabahı gözaltına alma işlemini gerçekleştiremediler. Avukat arkadaşlarımla yaptığım istişare sonrası kardeşimin ve hasta olan babamla ilgili işleri bitirdikten sonra teslim olma kararını aldım. Aynı gün hastaneden taburcu olan kardeşimle Hendek'e gittim ve hasta olan babamı kardioloğa götürdüm. 1 gün kardeşime ve babama refakat ettikten sonra dün savcılığa teslim oldum. Hakkımdaki suçlamalara kaynak olan deliller zaman zaman doktor arkadaşlarımla biraraya gelmelerimiz terör örgütü propogandası olarak ve yurtdışında 1 yıl dil eğitimi alan oğluma eğitim masrafları için gönderdiğim paralar da terör örgütü finansmanı olarak önüme kondu. Hem  emniyet ve hem de savcılıkta verdiğim ifadeler neticesinde suç unsuru olmadığı kanaatiyle serbest bırakıldım. Gelişmeler özetle bundan ibarettir. Süreç içinde hakkımda onca iftira ve yalan haber yazanlar karekterlerinin gereğini yapmışlar. Ne diyebilirim ki...
Haramî çok, münafık çok, dert çok, ama derman da çok. Pes etmemek lazım, akrep ve yılanlar karşısında sızlanıp hemen pes etmek, bu insan olmanın ayıbıdır. İnsan olmak, mü'min olmak bu ayıbı kaldırmaz.  Kimseye gönül koymayacağız. Ülkemizi sevmeye devam edeceğiz. 
Kaldığımız yerden devam. 
Pazartesi tekrar işe başlıyorum. 
Selam ve dua ile...
(İzahı zor günler yaşadığımız şu dönemde bu paylaşıma beğeni göndermek de takibat sebebi olabilir mi, bilemiyorum, ricam insanlık için ülkemiz için içten bir dua daha makbule geçecektir.)

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki