Pazarlar Kurallara Uygu Hale Getirildi

Çayırova sınırları içerisinde yaptığı rutin denetimleri sürdüren Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe semt pazarlarında ve gıda sektöründe hizmet veren esnaflarda denetimler gerçekleştirdi.
02 Ocak 2014, Perşembe - 13:50

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen pazar denetimlerinde genel temizlik ve etiket kontrolünün yanı sıra kurallara uymayan pazar yeri esnafı da sözlü olarak uyarıldı. Uyarıları dikkate almayan esnaflara cezai uygulama getireceklerini de belirten zabıta ekipleri hijyen kuralları başta olmak üzere pazarda satılan tüm gıdaların ve ürünlerin genel kontrolünü yaparak, halkı ve esnafı bilgilendirdi. Yapılan denetimlerde tüm pazar tezgahlarını titizlikle inceleyen ekipler satışa sunulacak tüm ürünlerin etiketli olarak satılmasını, hijyen kurallarına uygun olarak çalışılmasını ve sağlıklı gıdaların vatandaşa ulaştırılmasını sağlamak amacı ile denetimlerini sıklıkla gerçekleştireceklerini belirttiler. Çayırova Belediyesi daimi, sabit ve semt pazarları yönetmeliği 20. maddesine göre bu kurallara uymayan esnaflara karşı gerekli uyarılar yapılarak tutanakları tutuldu. 

Ücretsiz Terazi İlgi Çekiyor

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından her semt pazarına konuşlandırılan dijital terazi ile vatandaşlar aldıkları her ürünü ücretsiz bir şekilde tartabiliyor. Aldığı üründe herhangi bir eksiklik fark eden vatandaş pazarlardaki zabıta ekiplerine başvurarak mağduriyetini giderebiliyor. Ayrıca Pazar yerlerinde yapılan denetimlerde pazarlardaki esnafların tezgahlarını da denetleyen zabıta ekipleri gerekli uyarıları ve cezai işlemleri gerçekleştiriyorlar.

Esnaf Denetimleri Sürüyor

Gıda sektöründe hizmet veren ticarethaneleri sık sık denetimlere tabi tan Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın sağlığını esas alarak çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. Denetimlerde genel temizlik kuralları, ruhsat, genel kontrolleri yapıldı. Denetim yapan Zabıta ekipleri, işyeri açma ruhsatı bulunmayan işyerlerine eksikliklerini gidermek yasal mevzuatlar neticesinde zaman tanıdılar. Denetimlerin halk sağlığını korumak ve esnaflar arasında eşitlik sağlamak amacıyla yapıldığını belirten  epikler kaldırım işgali yapan esnafları da uyardılar.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki