Paralel abla ve abileri alandan sileceğiz

29 Mart 2015, Pazar - 12:57

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 7 Haziran seçimleri öncesi yine paralel abla ve ağabeylerin alana çıkacağını belirterek, partililerin bu ağabey ve ablaları alanda sileceğini belirtti

 

AK Parti’nin 75’inci İl Danışma Meclisi toplantısı Antikkapı’da gerçekleştirildi. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün ve Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı. Aday adayları 7 Nisan’dan önce son kez tüm teşkilatların bir araya geldi.

3 GÜNDE STK TEMAYÜLÜNÜ YAPTIK
AK Parti’nin danışma meclisi toplantısı saatlerin geri alınması nedeniyle yaklaşık 1 saat geç başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, seçim süresinin giderek kısaldığını belirtti. Geçtiğimiz hafta yapılan Sivil Toplum Kuruluşu temayül yoklamasına değinen Ceyhan, “Bu programın bilgisi bize 3 gün öncesinde geldi ve biz 3 günde programımızı yaptık. 3 bin sivil toplum kuruluşu ve meslek odasının yöneticilerine ulaştık ve temayülümüze katılım çok yüksek oldu” dedi.

GELİN SİZE ANLATALIM
Partilerinin STK’lara aday adaylarını sorarken, diğer partilerin il başkanları STK’ları ayaklarına çağırdığı söylemlerini eleştiren Ceyhan, “ Eğer cesaretleri varsa sadece aday adaylarını bir araya getirsinler, genel merkeze mülakata götürsünler. Onlar hiç bir şey yapmadan bizi eleştiriyorlar. Bunları geçecekler. Biz milletimize her şeyi sormasını iyi biliriz. Dilerseniz bu işlerin nasıl yapıldığını anlatmak için bir kahvaltıda bir araya gelebiliriz. Biz onların seçmenlerine de saygı duyan bir partinin il başkanıyız. Bu açık bir çağrıdır” dedi.

ADAY ADAYLARIMIZ YANLIŞ YAPMADI
Aday adaylığı sürecine ve aday adaylarının çalışmalarına değinen Ceyhan, “73 aday adayımızdan 11’i listede olacak. Olamama nedenleri o listeye yakışmadıkları ya da hak etmedikleri için değil, kader çizgisinde olmadığı için olmayacaklar. Aday adaylık sürecinde il başkanının verdiği istişare ve talimatlardan şaşan ya da yanlış yapanı görmedik. STK temayüllünde STK’ların temayüle katılmasında büyük rol oynadılar” dedi.

BOYNUMUZU ÖNE EĞMEDİNİZ
Bu seçimlerde Yeni Türkiye, çözüm süreci ve yeni anayasaya mühürlerini vuracaklarını söyleyen Ceyhan, “400 milletvekiline ulaşmak için var gücümüzle çalışmamız gereken bir seçimdir. Kalan bu süreçte tüm teşkilatlarımız kapı kapı dolaşarak partimizin hedeflerini anlatın. Ben tüm teşkilat üyelerimize inanıyorum. Ne başbakanımızın ne il başkanımızın boynunu öne eğmeyen bu teşkilat yüzde 65 hedefine ulaşacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanı seçimlerinde aldığımız oy oranının üzerine yüzde 10 koyarak bu seçimi alacağız. Paralel yapı bu seçimlerde yine abi ve ablaları ile bu seçimde alana çıkacak. Ama bizim abi ve ablalarımız onları alanlarda silecektir” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki