Palet fabrikasında korkutan yangın

Gebze'de, hızlı tren hattının bitişiğindeki ahşap palet fabrikasında çıkan yangın büyük korku yarattı. Bir saatte kontrol altına alınabilen yangını söndürebilmek için çevre belediyelerdeki tüm itfaiye arazözleri seferber edildi.
09 Nisan 2014, Çarşamba - 12:22

Yangın Gebze İstasyon Mahallesi Çelikoğlu Caddesi üzerinde kurulu, ahşap palet imalatı yapılan İdepa isimli fabrikada saat 19.30 sıralarında başladı. Fabrikanın ortasındaki meydanda yığılı ahşap paletlerin bilinmeyen bir nedenle alev almasıyla başlayan yangın kısa sürede büyüdü ve binlerce palete sıçradı. Yangın sırasında çıkan dumanlar gökyüzünü kaplarken, alevler de zaman zaman 15-20 metreye kadar yükseldi.

Hemen yanında Yüksek Hızlı Tren Hattı bulunan, ayrıca çevresinde de bazı fabrikalar ile kimyasal depoların da bulunduğu ahşap palet fabrikasındaki alevlere önce Gebze, daha sonra Darıca, Çayırova ve Dilovası itfaiyeleri müdahale etti. 15 civarında arazözün müdahale etmesine rağmen, alevler bir saat sonra kontrol altına alınabildi. İtfaiye arazözlerinin su sıkmasına rağmen ahşap paletler tamamen söndürülemedi. İtfaiye ekipleri paletleri kontrollü bir şekilde yanmaya bırakırken, yangının çevreye yayılmaması için de diğer tesislerde önlem aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki