~~Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Ayşe Seymen Yerleşkesi, 12 Mayıs Cumartesi günü Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda yoğun bir katılımla Bahar Şenliğini gerçekleştirdi. Bir bayram havası içinde geçen şenlik, bir kurumun tüm birimleriyle ihtiyaç sahipleri için nasıl da tek vücut olabileceğinin mesajını verdi.
Bu önemli güne Belediye Başkanı Sayın Şükrü KARABACAK, Değerli Protokol, Kurucu Temsilcimiz Sayın Hamiyet SATI, Mali İşler Koordinatörümüz Sayın Cevdet Turan, çok sayıda veli ve şenliği gören birçok Darıcalı katıldı.
Seymen Eğitim Kurumları, Anasınıfından Liseye kadar tüm bölümlerinin yapmış olduğu çalışmaları alanda sergileme fırsatı buldu. Anasınıfı ve İlkokul Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı  El Emeği Göz Nuru Birçok Çalışmayla; Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Kitap Panayırıyla, Aşık Sesiyle; Matematik Bölümü, Akıl Oyunlarıyla, Görselleriyle; Fen Bölümü, Bilim Şenliğiyle, Robotik Kodlamayla; Sosyal Bilimler Kukla Oynatma ve Alanına Özgü Maketleriyle; Yabancı Diller Bölümü, Alanına Özgü İngilizce Fransızca Birçok Çalışmayla; Uygulamalı Dersler, Müzikle Resimle Sporla dolu dolu bir gün yaşatarak katılımcıların hem bilgilenmelerini hem de eğlenmelerini sağladılar. Seymen Eğitim Kurumları’nın çocuklar için kurduğu Şişme Oyun Parkuru, çocukların gülen yüzü oldu.  Şenlikte bulunan katılımcılar, bilgilenmenin ve eğlenmenin verdiği mutluluğu dile getirirdiler.
  Öğrencilerini akademik olarak en iyi şekilde yetiştiren Özel Seymen Eğitim Kurumları,  her yıl düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle de ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Seymen Ailesi, İnsana dair çalışmalarıyla öğrencilerinin sosyal duyarlılıklarını geliştirmekte ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamaktadır. Seymenli Yardımseverler, geçmiş yıllarda edindikleri akülü arabalarla birçok yürüme engellinin hoş bir tebessümde bulunmasını sağladılar. Bu sene de ‘SESLENİYOURUZ’ projesi kapsamında ‘İYLİK EVİ’nin açılışıyla bu çalışmanın başlangıcı yapıldı. Seymen Ailesi’nin gerçekleştirdiği ‘BAHAR ŞENLİĞİ’ ‘SESSİZLERİN SESİ’ olmak düşüncesiyle birçok etkinlikte olduğu gibi bu köklü kurumun çevresine öncü ve örnek bir etkinlik içinde olmasını sağladı. Törende bu güzel günün getirisiyle işitme cihazı alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağının bir kez daha vurgulanması, insan sevgisine dair toplumsal bilincin yayılması açısından katılımcılarca takdirle karşılandı. 35 yıldır yapmış olduğu birçok çalışmayla çevresine ışık olan Seymen Ailesi, bu etkinlikle de çevresine öncü ve örnek olmaya devam edeceğinin mesajını verdi.