Özak: Sizler Bizim Asker Arkadaşımızsınız

Özak: Sizler Bizim Asker Arkadaşımızsınız
09 Nisan 2016, Cumartesi - 21:04

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, G. Kore İstanbul Başkonsolosu Ko,Ok Sok, Güney Kore Belediyeler Birliği Temsilcisi Yong-Durk Park ve Güney Kore Kültür Merkezi Genel Sekreteri Sung-Eun Shung’u ağırladı.

Başkan Vekili Özak ziyarette iki ülke arasında olan dostluktan bahsetti. Başkan Vekili Özak, "Askerlik arkadaşları bir ömür boyunca unutulmaz. Sizler bizim asker arkadaşımızsınız, hatta kardeşimizsiniz. Güney Kore ülkemize ve şehrimize kardeştir. Biz Kocaeli olarak şehrimizde 1000’in üzerinde Koreli vatandaşımız ile birlikte yaşıyoruz. Burada Korelilere ait restoranlar, oteller mevcut. Her iki kültür de birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Nazik ziyaretiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.

KO,OK SOK: BİRBİRİNE BAĞLI İKİ MİLLETİZ
Başkan Vekili Özak’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Ko, Ok Sok, "Bizi kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Güney Kore olarak; 1951 yılında yanımızda olduğunuz için sizlere minnettarız. Bizler de 2002 Dünya Kupası’nda sizleri yürekten destekledik. Yani iki ülke tarih boyunca birbirine bağlı kardeş milletler olarak yaşamışlardır. Sizlere yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Karşılıklı hediyeleşmenin ardından çektirilen toplu fotoğraf ile ziyaret sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki