Oypan: İŞKUR hanginizin çiftliği?

Oypan: İŞKUR hanginizin çiftliği?
25 Ocak 2016, Pazartesi - 12:06

Türk Büro-Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan Şube binasında yaptığı açıklamada İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’a sert sözlerle yüklendi. Oypan, ““İŞKUR hanginiz ya da hangi kurumun çiftliği?” diye sordu.

” diye konuştu.

 

ÜYELERİMİZ SÜRGÜN EDİLİYOR

Konuşmasında, “Kurumda Türk Büro-Sen üyeleri, diğer sendika üyeleri ve sendika üyesi olmayanlar sürgün ve kıyıma maruz kalmaktadır” sözlerini kullanan Oypan, “Zaman zaman sendika üye listelerini önüne alıp kimin hangi sendikaya üye olduğunun takibini yapmaktadır. Görevlendirme yazılarını da buna göre yaptığı aşikârdır. Açık açık Memur Sen’e üye olmadıkları takdirde yerlerinin değişeceğini, Gebze, Dilovası veya Gölcük’e göndermekle  tehdit etmektedirler. Bu nedenle birçok memur bu süreçte korku ve endişelerinden dolayı Memur Sen’e üye olmuştur” dedi.

 

İŞKUR KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’a seslenen Oypan, “İŞKUR ne senin ne de Memur Sen’in çiftliği değildir. Yaptığın mobing ve sürgün suçtur. Özel kalem müdürünü işaret ederek Memur Sen’e üye olmaya zorlaman TCK 118. maddesi gereğince suçtur. Buradan Sayın Valimize de sesleniyorum. İŞKUR’da yapılan mobing, sürgün, kıyım ve baskılara göz yummayın. Bunlara müsaade etmeyin. İŞKUR güzide bir kurumdur. Kocaeli’de onbinlerce işsizin umut kapısıdır. Buraların liyakatlı ve ehliyetli insanlarca sevk ve idaresini sağlayın. Buradan size tüm samimiyetimle sesleniyorum. Kurum personeli mutsuz, tedirgin ve baskı altındadır” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki